Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sníh potrápí řidiče. Předpověď počasí na noc a pondělí 2. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Mělká brázda nižšího tlaku vzduchu se bude přesunovat ze střední Evropy k východu a v jejím týlu bude na naše území proudit studený vzduch od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Převážně zataženo, v jižní polovině území místy, jinde ojediněle se sněžením, v polohách pod 300 m i srážky smíšené. Nejnižší teploty +1 až -3 °C. Slabý proměnlivý, postupně severozápadní až západní vítr 1 až 4 m/s, ve východní polovině území zpočátku mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V jižní polovině území se místy bude tvořit souvislá sněhová pokrývka (maximálně do 3 cm) Tlaková tendence: slabý pokles, k ránu slabý vzestup Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, místy až dobré Počasí přes den (07-24): Zpočátku většinou zataženo, na jihovýchodě s občasným sněžením. Postupně oblačno až polojasno, místy se sněhovými přeháňkami, v polohách pod 300 m i smíšenými. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Slabý, postupně mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup Rozptylové podmínky: většinou dobré, ráno místy mírně nepříznivé

Témata:  počasí sníh

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy