Senioři soutěží o volný termín k očkování. Blatný slíbil nápravu

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) podle Asociace krajů při dnešní videokonferenci hejtmanům slíbil upravit rezervační systém k očkování proti covidu-19. Asociace v tiskové zprávě uvedla, že centrální systém nyní de facto nutí seniory k soutěžení o termíny, což považuje za nedůstojné. Kabinet by podle Blatného slibu měl úpravy oznámit v nejbližší době.

Jan Blatný
reklama

Senioři se mohou k očkování hlásit od pátečního rána. Blatný dnes poslancům řekl, že se zatím registrovalo zhruba 160.000 seniorů, tedy asi 40 procent z nich. Více než 58.000 jich má rezervován termín.

Podle hejtmanů však zájemce stávající systém nutí o místa bojovat. "Soutěž seniorů o volný termín k očkování není důstojná. Informaci o uvolnění termínu by měli od systému dostat automaticky ti nejstarší, kteří se do něj přihlásili," uvedl v tiskové zprávě šéf asociace krajů Martin Kuba (ODS).

Hejtmani také při videokonferenci upozorňovali na to, že lidé jsou někdy nuceni vyrážet za očkováním mimo své regiony. Blatný podle asociace upozornil na chystané změny v registraci, které by měly systém zásadně zjednodušit a zpřehlednit. "Přestane soutěžení o termíny a každý, kdo dostane PIN, si může být jist místem a časem očkování. Zohledněn bude také věk žadatele," uvedl podle asociace Blatný.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky