Rusové prchají před dopady západních sankcí i do Dubaje, nakupují nemovitosti

Bohatí Rusové prchají před dopady západních sankcí uvalených kvůli invazi na Ukrajinu i do Spojených arabských emirátů, kde prudce stoupl zájem ruských kupců o nemovitosti. Nápor ze strany ruských podnikatelů hlásí i agentury, které pomáhají s přesunem firem. Napsal o tom server BBC, podle kterého za první tři měsíce letošního roku stoupl prodej realit ruským kupcům o 67 procent.

Dubaj
reklama

Odhaduje se, že po vpádu na Ukrajinu opustily Rusko stovky tisíc lidí, přesné údaje ale nejsou k dispozici. Jedním z míst, kam bohatší Rusové míří, jsou i Spojené arabské emiráty, které se nepřidaly k sankcím kvůli invazi a nevystupují kriticky vůči Moskvě.

"Od té doby, co začala válka, dostáváme od Rusů pětkrát více poptávek. Mají obavy z blížícího se ekonomického kolapsu. Proto se stěhují sem, aby zabezpečili své jmění," řekl George Hojeige, šéf agentury Virtuzone, která v Dubají pomáhá klientům s přesunem podnikání.

O tom, že se do SAE Rusové stěhují ve velkém, vypovídá i mnohonásobně vyšší zájem o nemovitosti, zejména ty luxusní. Například realitní společnost Betterhomes, která působí v Dubaji, uvádí, že za první tři měsíce letošního roku se počet nemovitostí prodaných Rusům zvýšil o dvě třetiny.

Zástupci další z realitních firem, Modern Living, novinářům z BBC řekli, že museli najmout větší množství rusky hovořících realitních agentů, aby dokázali uspokojit poptávku. "Rusové, kteří přijíždějí, nenakupují jen kvůli investici, dívají se na Dubaj jako na druhý domov," řekl šéf firmy Thiago Caldas.

Spojené arabské emiráty jsou jednou z mála zemí, které Rusko za jeho počínání na Ukrajině nekritizovaly. Když v únoru Rada bezpečnosti OSN hlasovala o návrhu rezoluce, která invazi na Ukrajinu odsuzovala, tak ji Rusko vetovalo a Spojené arabské emiráty byly společně s Čínou a Indií jedinými zeměmi, které se zdržely hlasování.

Témata: Rusko | Dubaj | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky