Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Provoz na pražském letišti začal po krizi mírně růst

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Letiště Praha

Provoz na pražském letišti se začal v květnu po obnovení prvních leteckých linek mírně oživovat, stále však byl hluboko pod úrovní před koronavirovou krizí. Letiště odbavilo 7960 cestujících, což je proti dubnu o téměř 3000 více. Meziročně však jde o pokles 99,5 procenta. Výraznější růst lze očekávat v červnu. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková.

Během května, či alespoň jeho části, fungovalo na letišti devět pravidelných linek. Nyní létá z Prahy 20 linek a další budou obnovovány v následujících týdnech.

Nejvíce cestujících v květnu cestovalo na linkách do Amsterdamu, dále do Minsku a Paříže. Pomalu začal růst i letecký pohyb na letišti. V Praze během května přistálo nebo vzlétlo 1430 letů. Meziročně jde o pokles o 89,4 procenta, proti dubnu o vzestup o 18 procent.

Citelnější nárůst počtu cestujících letiště očekává během června v souvislosti s obnovováním provozu po koronavirové krizi. Hlavním cílem letiště je obnovit primárně přímá letecká spojení do tzv. klíčových destinací, což jsou velká významná evropská města, která zároveň fungují jako přestupní letecké uzly. Sem patří například Londýn, Frankfurt, Paříž, Amsterdam, Madrid nebo Vídeň. "Celkem máme vytipovaných 45 takových destinací. V současné době máme potvrzené letecké spojení do 32 z nich," uvedla Pavlíková.

Letiště má nyní potvrzeno obnovení letů od 21 leteckých společností do více než 70 destinací. To je zhruba polovina nabídky leteckých spojení v loňském roce.

Témata:  Letiště Praha Koronavirus COVID-19

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 22:13

Hra na štěstí? Ne, správný postup při investování výrazně snižuje riziko ztráty

KOMENTÁŘ Martina Pleštila, ředitele úseku investic, Broker Trust - Úroky na spořicích účtech klesají. Ještě víc tak poroste investiční apetit Čechů, kteří hledají pro své úspory lepší výnos. Už loni přitom investice v ČR zaznamenaly mimořádný rok. Češi měli jen ve fondech kolektivního investování vloženo přes 938 miliard korun, což bylo meziročně o nevídaných 25 procent více. Jak při investování efektivně snižovat riziko ztráty? Podívejte se na šest praktických tipů.

Zdroj: MoneyMAG.cz

Další zprávy