Povinná maturita z matematiky: Rozhodnou dnes poslanci?

Sněmovna by mohla dnes odpoledne dokončit úvodní kolo debaty o zrušení plánovaného zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodla o tom na návrh Marka Výborného (KDU-ČSL) při změnách programu schůze. Kvůli absenci ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) poslanci vyřadili z programu schvalování postihu za vícečetné hlasování ve volbách do Evropského parlamentu. Hamáček se omluvil ze zdravotních důvodů.

Poslanecká sněmovna

V úterý se Výbornému zařazení předloh o maturitě z matematiky v programu jako pevný bod nepodařilo, dnes většinovou podporu získal. Poslanci je zatím jen rozjednali. Povinná zkouška z matematiky má být podle platného zákona zavedena už od roku 2021.

Na odpolední program poslanci zařadili také první čtení předlohy o zrychlení a zlevnění vstupu do podnikání. Skupina poslanců v čele s Piráty navrhla, aby si budoucí podnikatelé mohli vyřídit živnostenský list nebo založit společnost s ručením omezeným prostřednictvím internetu za jeden den. Sněmovna, jejíž letošní poslední řádná schůze by měla dneškem skončit, by mohla odpoledne projednat v prvním čtení i předlohu SPD na zavedení minimálního důchodu.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky