Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pošty budou nadále fungovat s běžnou otevírací dobou

Česká pošta
Česká pošta
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Česká pošta nechystá žádná další omezující opatření kvůli epidemii koronaviru. Pobočky by měly dál fungovat s běžnou otvírací dobou, jako dosud. Vedle regulace počtu osob, nošení roušek a dezinfekce státní podnik na poštách žádná další opatření nezavádí. ČTK to řekl Ivo Vysoudil z tiskového oddělení.

Podnik již v září a poté na začátku října upravil otevírací dobu na zhruba 1500 pobočkách. Tyto pošty mají dva dny v týdnu otevřeno od 10:00 do 18:00 a tři dny od 08:00 do 16:00 hodin. Opatření má umožnit lepší využití volných kapacit především na menších pobočkách.

Na všechny pošty je možné vstupovat nejvýše ve skupinách po dvou osobách a tak, že mezi skupinami je rozestup alespoň dva metry. Lidé musí mít ochranu úst a nosu. Na pobočkách je také umístěna dezinfekce na ruce a probíhá tam pravidelný úklid a desinfekce prostor.

"Mezi další opatření, která byla zavedena částečně od září a částečně od října, patří i přechod na jednosměnný provoz na některých pobočkách," dodal Vysoudil.

Česká pošta provozuje kolem 3200 poboček. Na jaře, během první vlny pandemie, jich v některých dnech byly až dvě stovky zavřené kvůli karanténním opatřením.

Témata:  Česká pošta

Související

Aktuálně se děje

19. července 2024 10:13

Všude draho, doma nejdráž? Jaké jsou ceny výrobků v řetězcových drogeriích u nás a v zahraničí

Spotřebitelská organizace dTest se po čase rozhodla opět porovnat situaci v českých a zahraničních obchodech. V centru jejího zájmu stanula drogerie, přesněji řetězce dm-drogerie markt a Rossmann, a výrobky jejich privátních značek. Srovnání ukázalo, že na totožném nákupu lze v zahraničí významně ušetřit.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy