Počet nakažených koronavirem v Česku stoupl na 1 236, sedm lidí se vyléčilo

Počet potvrzených případů nákazy novým koronavirem v Česku stoupl na 1236. Údaj aktualizovaný k dnešním 17:45 zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví na webu. Oproti informacím z dnešního rána se počet nakažených zvýšil o 71. Na nemoc COVID-19, kterou virus způsobuje, umřel dosud v Česku jeden člověk. Naopak sedm pacientů se podle statistiky ministerstva zdravotnictví už vyléčilo.

Koronavirus Covid-19

S nemocí COVID-19 zemřel v neděli večer pětadevadesátiletý senior v pražské Nemocnici na Bulovce, který trpěl dalšími zdravotními potížemi. Další pacienti zůstávají ve vážném stavu a vyžadují intenzivní péči.

Testováno na nákazu bylo dosud 17.377 lidí. Nejvíce nakažených je v Praze, nejméně v Libereckém kraji.

Lékaři dnes prohlásili za oficiálně vyléčeného sedmého člověka. "Olomoucký kraj hlásí vyléčeného pacienta, celkem je to už sedmý. Dnes byl propuštěn po dvou negativních výsledcích domů," napsal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) večer na twitteru.

Jde o muže z Japonska, který už opustil infekční oddělení prostějovské nemocnice. Měl dva negativní výsledky testů v rozmezí několika dnů. Japonec žijící v Olomouci byl prvním potvrzeným případem v kraji, nákaza byla u něj prokázána 10. března. Muž, který pracuje v prostějovské firmě, byl na služební cestě v Británii a zdržel se v Mnichově. Po návratu do Česka byl od začátku března v karanténě, kvůli zhoršujícím se příznakům nemoci nakonec kontaktoval lékaře. Vyléčení prvních tří lidí z Děčína, kteří se nakazili při lyžování v Itálii, oznámili lékaři před týdnem.

Česko bylo před týdnem po Itálii, Španělsku a Rakousku čtvrtou evropskou zemí, která přistoupila kvůli koronaviru k omezení pohybu obyvatel. Opatření o několik dní později doplnil zákaz vycházení bez zakrytí nosu a úst. Jsou zavřené školy, restaurace, kulturní i sportovní zařízení i většina obchodů s výjimkou těch, které prodávají potraviny či drogerii, nefunguje většina služeb, mnohé firmy včetně velkých automobilek přerušily výrobu.

Kabinet dnes prodloužil omezení volného pohybu osob v celé České republice další restriktivní opatření zatím do středy 1. dubna.

COVID-19: Aktuální počty onemocnění koronavirem v ČR zde.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky