Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počet balíků na poště v nynější špičce stoupl o 200 procent na 750 000 denně

Česká pošta
Česká pošta
Foto: Facebook

Počet přepravovaných balíků v síti České pošty se v současné předvánoční špičce pohybuje okolo 750.000 denně, což je o 150 až 200 procent více proti zbytku roku. Je to zároveň o půl milionu zásilek méně proti loňskému maximu, které výrazně ovlivnilo uzavření kamenných obchodů kvůli koronaviru. Nejsilnější provoz pošta čeká dnes a v pátek. Uvedl to dnes mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Pošta podle Vitíka garantuje, že do Štědrého dne doručí všechny balíky, které převezme do přepravy do 22. prosince včetně. Upozornil, že to neznamená termín objednání v e-shopu, protože internetový obchod po objednávce potřebuje čas na zabalení a vyskladnění zásilky a na poštu se pak dostává s časovým posunem.

"V letošní špičce doručujeme až o polovinu zásilek více, než v předcovidovém roce 2019. Loňský výjimečný rekord letos nepřekonáme, protože lidé se vrátili do kamenných obchodů a vánoční doručování je navíc rozprostřené do delšího období," uvedl mluvčí.

Pošta stejně jako loni najala letos na podzim zhruba 5000 brigádníků, kteří se střídají v předvánočních směnách. Podniku také pomáhá síť 5000 specializovaných výdejen Balíkovna na většině pošt nebo u partnerů. Je to dvojnásobek proti loňsku.

Špičku v těchto dnech zažívají i soukromé přepravní společnosti. Například PPL doručuje přes půl milionu balíků denně.

Témata:  Česká pošta

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy