Piloti British Airways stávkují. Společnost ruší skoro všechny lety

Piloti britské letecké společnosti British Airways dnes vstupují do dvoudenní stávky za zvýšení mezd. Podle některých britských médií firma kvůli protestu zrušila téměř všechny plánované lety. British Airways za běžných okolností uskuteční asi 800 letů denně, a přepraví tak zhruba 145.000 lidí, píše deník The Guardian. British Airways létají několikrát denně i do Prahy, podle informací na webu pražského letiště byl zatím zrušen dnešní let do Londýna v 06:45.

British Airways
reklama

Protest, který je první stávkou pilotů v historii British Airways, vyhlásil odborový svaz BALPA. Firmu podle svazu přijde každý den stávky asi na 40 milionů liber (téměř 1,2 miliardy Kč). Piloti hodlají stávkovat i 27. září.

British Airways na svém webu uvádějí, že cestující s rezervací na 9. a 10. září dostali e-mailem upozornění, aby si ve správě rezervací průběžně kontrolovali, zda byl jejich let skutečně zrušen. Pokud ano, nemají chodit na letiště, ale svůj let si přeložit, nebo požádat o vrácení peněz.

Britská vláda v pátek společnost British Airways a její piloty vyzvala k vyřešení sporu. Firma navrhuje zvýšení mezd o 11,5 procenta během tří let, piloti však tuto nabídku považují za nedostatečnou.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky