Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Operátoři na popud vlády přišli se slevami pro živnostníky

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Mobilní operátoři nabídli živnostníkům zvýhodněné balíčky služeb, které jim mají pomoci během epidemie koronaviru. Získají neomezené volání, SMS a data za sníženou cenu, kancelářský software nebo marketingové nástroje pro nastartování podnikání. Na poskytnutí nabídek se dohodli s ministerstvem průmyslu a obchodu. Vyplývá to ze sdělení firem.

Malé a střední podniky a živnostníci dlouhodobě tvoří víc než 99 procent všech podnikatelských subjektů v ČR, zaměstnávají téměř 60 procent lidí a mají i sociální význam v regionu. Vládní karanténní opatření podnikání výrazně utlumila. Z dat o využívání EET od společnosti eKasa například vyplývá, že k podnikání se po zavedení karantény vrátila, nebo jej nepřerušila, zhruba polovina podnikatelů. Nejhorší je situace v ubytování a pohostinství, kde funguje o 85 procent méně firem, než před epidemií.

"Malí podnikatelé jsou extrémně citliví na ekonomické výkyvy, na rozdíl od velkých firem zpravidla nemají takové finanční zásoby a prostředky na investice. Apelovali jsme proto na mobilní operátory, aby jim za dobrých podmínek zpřístupnili nové služby nutné pro digitalizaci a on-line komunikaci. A ukázali tak, že jim jde o místo a obyvatele země, kde působí, protože i dostupné moderní služby zvyšují konkurenceschopnost," uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

T-Mobile mimo jiné nabídl nejvyšší dostupné připojení na konkrétní adrese za zvýhodněných podmínek, například rychlost 50 Mbit/s vyjde na 299 Kč, což je standardně cena za ani ne poloviční rychlost. Nabídku lze aktivovat až do 30. června a platí půl roku od data aktivace. Půl roku zcela zdarma pak mohou zákazníci využívat nástroje pro digitální kancelář, Microsoft Teams a on-line verze základních aplikací O365 obsahující například 50GB e-mailovou schránku nebo cloudové úložiště o velikosti jednoho TB. Hlasové služby zdarma pak dostanou zákazníci, kteří nemají neomezené volání přímo v tarifu. Podnikatelé také pořídí nová zařízení již od jedné koruny bez nutnosti smluvního závazku. Díky Magenta 1 Business dostanou každý měsíc od operátora navíc příspěvek na splátky zařízení nebo příslušenství ve výši desetiny z fakturované částky.

O2 podnikatelům nabídne za 847 korun měsíčně bez DPH balíček O2 RE:START. Kromě internetu s rychlostí 20 Mb/s a tarifu FREE+ Stříbrný s neomezeným voláním, SMS a porcí 14 GB dat obsahuje kredit v hodnotě 1500 korun, který mohou využít k oslovení zákazníků ve svém okolí formou SMS kampaní. Práci z domova a novou formu komunikace jim usnadní také licence Office 365 včetně MS Teams nebo jeden TB cloudového úložiště. Na nové zákazníky čeká ještě sleva 4000 korun na nákup nového telefonu nebo notebooku.

Vodafone nabízí neomezené volání, SMS i objem dat s rychlostí deset Mbit/s za 799 Kč pro jednu SIM kartu měsíčně bez podmínky pevného internetu a dále bezplatně službu Cloud Pass na šest měsíců. Nabídka platí pro všechny nové i stávající firemní zákazníky se smlouvou s minimálním měsíčním plněním. Je omezená na tři měsíce.

Témata:  Koronavirus COVID-19 mobilní operátoři živnostníci

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

11. července 2024 12:34

Pohonné hmoty dále zdražují, Češi však tankují nejlevněji z okolních zemí, dokonce levněji než Poláci

Zdražování pohonných hmot v Česku pokračuje, i když jeho tempo mírně zpomaluje. V uplynulém týdnu zdražil benzin v průměru o 19 haléřů na litr, na 38,51 koruny za litr. Cena nafty vzrostla dokonce o 21 haléřů na litr a stojí 37,20 koruny za litr. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy