Na víkend se oteplí, v sobotu může být až 19 stupňů

Na víkend se oteplí, v sobotu mohou teploty vystoupat až na 19 stupňů Celsia. Při nízké oblačnosti ale zůstanou nižší. Pršet může místy v sobotu, v neděli jen ojediněle. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie
reklama

V pátek ještě denní teploty nepřesáhnou 15 stupňů a v noci mohou klesnout až ke třem stupňům. Bude oblačno až zataženo, na východě zpočátku až skoro jasno. Večer může na severozápadně místy pršet.

V sobotu už budou teploty v noci i přes den vyšší. V noci klesnou na deset až šest stupňů, přes den vystoupají na 15 až 19 stupňů. Na Moravě a ve Slezsku ale zůstanou kolem 14 stupňů. Zpočátku bude zataženo, místy déšť. Během dne od západu dorazí proměnlivá oblačnost a ojediněle mohou Česko zasáhnout přeháňky.

V neděli bude polojasno až oblačno. Někde se mohou vyskytnout mlhy či nízká oblačnost, která se ojediněle udrží do odpoledne. Noční teploty se budou pohybovat mezi devíti a pěti stupni. Přes den teploměr ukáže 14 až 18 stupňů. Při mlze nebo nízké oblačnosti ale bude jen kolem 12 stupňů.

Po víkendu se zřejmě opět oteplí a podle meteorologů mohou teploty v příštím týdnu dosáhnout i 21 stupňů.

Témata: počasí | podzim | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky