Koronavirus se začíná v Česku rychle šířit. Celkem už je 58 nakažených lidí

V Česku je 58 případů nákazy novým koronavirem. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) to řekl dnes po 18:00 Českému rozhlasu - Radiožurnálu. K dnešnímu ránu bylo případů 40, za dnešek pak přibylo podle Vojtěcha dalších 18 případů. Jedná se tak o dosud největší nárůst počtu případů za jeden den. U všech infikovaných má nemoc zatím mírný průběh a nikdo z nich není podle ministra v ohrožení života. Celkem bylo na přítomnost viru testováno v Česku 1193 lidí.

Koronavirus Covid-19

Rozhlasové stanici Frekvence 1 Vojtěch řekl, že jeden z nových pacientů se zřejmě nakazil při lyžování v Rakousku. Hygienici v Pardubickém kraji odpoledne oznámili, že mají podezření na nákazu koronavirem u muže v důchodovém věku, který byl právě lyžovat v Rakousku. Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) dnes oznámil první potvrzený případ nákazy koronavirem v kraji. Nakažený je Japonec, který žije v Olomouci a byl nedávno služebně v Anglii a Německu.

Jedna z pacientek s koronavirem je studentkou Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE), uvedla škola na webu. Podle školy je nemocná studentkou navazujícího magisterského studijního programu a minulý týden se účastnila výuky. Již v pondělí odpoledne byla VŠE kvůli kontaktu této studentky s jiným nakaženým uzavřena a čekala na výsledky testu.

"Tato studentka je bez zdravotních potíží, není ubytována na kolejích a nestravovala se v menze," uvádí web. Hygienikům nyní škola předala seznamy lidí, kteří s nakaženou chodili na výuku. Prostory školy byly dezinfikovány. Podle mluvčí školy Martiny Mlynářové má VŠE 13.261 studentů a 2373 zaměstnanců.

V Česku začal od 18:00 platit zákaz konání akcí s více než stovkou účastníků. Opatření, které přijala kvůli šíření koronaviru Bezpečnostní rada státu, je platné do odvolání a vztahuje se na veřejná i soukromá divadelní, hudební, filmová a další představení, stejně tak sportovní či náboženské akce, s účastí přesahující ve stejný čas 100 lidí. Od rána jsou ze stejného důvody již zakázány návštěvy v lůžkových odděleních nemocnic a domovech pro seniory a od středy budou uzavřeny všechny školy s výjimkou mateřských.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky