Jaké počasí přinese sobota? Předpověď na 23. listopadu

Mezi brázdou nízkého tlaku nad jihozápadní Evropou a rozsáhlou tlakovou výší nad Ruskem bude nad naše území i nadále proudit teplejší vzduch od jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrholení. Na západě a jihozápadě místy, jinde ojediněle mlhy. Na jihozápadě a severovýchodě ojediněle i polojasno. Nejnižší teploty 8 až 4 °C, při zmenšené oblačnosti a slabším větru až 2 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s, na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině čerstvý 6 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách na severu a severovýchodě až 25 m/s (až 90 km/h). Na západě a jihozápadě vítr slabý do 4 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav, postupně slabý pokles

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):
Zataženo nízkou oblačností, ojediněle mlhy a mrholení. Na jihozápadě a východě zpočátku ojediněle, postupně místy polojasno. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C, při zmenšené oblačnosti až 12 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s, na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině čerstvý   až 11 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách na severu a severovýchodě až 25 m/s (až 90 km/h).

Tlaková tendence: slabý pokles, odpoledne slabý vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky