Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jaké počasí přinese sobota? Předpověď na 23. listopadu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Mezi brázdou nízkého tlaku nad jihozápadní Evropou a rozsáhlou tlakovou výší nad Ruskem bude nad naše území i nadále proudit teplejší vzduch od jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrholení. Na západě a jihozápadě místy, jinde ojediněle mlhy. Na jihozápadě a severovýchodě ojediněle i polojasno. Nejnižší teploty 8 až 4 °C, při zmenšené oblačnosti a slabším větru až 2 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s, na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině čerstvý 6 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách na severu a severovýchodě až 25 m/s (až 90 km/h). Na západě a jihozápadě vítr slabý do 4 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav, postupně slabý pokles Rozptylové podmínky: dobré Počasí přes den (07-24): Zataženo nízkou oblačností, ojediněle mlhy a mrholení. Na jihozápadě a východě zpočátku ojediněle, postupně místy polojasno. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C, při zmenšené oblačnosti až 12 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s, na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině čerstvý   až 11 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách na severu a severovýchodě až 25 m/s (až 90 km/h). Tlaková tendence: slabý pokles, odpoledne slabý vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí déšť podzim

Aktuálně se děje

21. května 2024 10:38

Bitcoin má blízko ke zlomení historického cenového rekordu, pomoci mu může Nvidie

Cena nejstarší a nejrozšířenější světové kryptoměny bitcoinu se dnes vyšplhala do blízkosti svého dějinného maxima. Na to vystoupala letos v polovině března a činí takřka 73 800 dolarů za kus. Dnes se bitcoin podle dat agentury Bloomberg prodával až za více než 71 929 dolarů poté, co se v mezidobí jeho cena citelně propadla, až do blízkosti 56 500 dolarů dne 1. května. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy