E.ON vyhlásil na jihu Čech kalamitní stav

Společnost E.ON vyhlásila v Jihočeském kraji kalamitní stav. Kvůli silnému větru je nyní v regionu a z části také na Vysočině bez elektřiny 50.000 domácností. V obou krajích energetici zaznamenali šest desítek poruch na vedení vysokého napětí. Za společnost E.ON to ČTK řekla Martina Slavíková.

Ilustrační fotografie

"Ve spolupráci s hasiči informujeme všechny starosty v jižních Čechách, aby pak mohli komunikovat přímo s obyvateli a přinášet jim aktuální informace. Zároveň jsme ve spojení s krizovým štábem kraje a obcí s rozšířenou působností," uvedla.

Podle ní je momentálně nejhorší situace na Jindřichohradecku, kde zůstává bez elektřiny 22.000 domácností. Energetici se na řadu míst ani nedostanou. "Počasí je ale na mnoha místech extrémní, takže v určitých lokalitách, kde hrozí pády stromů a situace je pro práce v terénu velmi nebezpečná, provádíme jen dálkové manipulace," řekla.

Kvůli silnému větru nejezdí vlaky z Českých Budějovic. Provoz na všechny směry z jihočeské metropole blokují popadané stromy nebo porušené vedení. Omezení potrvá minimálně celé dopoledne.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky