Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

E.ON vyhlásil na jihu Čech kalamitní stav

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Společnost E.ON vyhlásila v Jihočeském kraji kalamitní stav. Kvůli silnému větru je nyní v regionu a z části také na Vysočině bez elektřiny 50.000 domácností. V obou krajích energetici zaznamenali šest desítek poruch na vedení vysokého napětí. Za společnost E.ON to ČTK řekla Martina Slavíková.

"Ve spolupráci s hasiči informujeme všechny starosty v jižních Čechách, aby pak mohli komunikovat přímo s obyvateli a přinášet jim aktuální informace. Zároveň jsme ve spojení s krizovým štábem kraje a obcí s rozšířenou působností," uvedla.

Podle ní je momentálně nejhorší situace na Jindřichohradecku, kde zůstává bez elektřiny 22.000 domácností. Energetici se na řadu míst ani nedostanou. "Počasí je ale na mnoha místech extrémní, takže v určitých lokalitách, kde hrozí pády stromů a situace je pro práce v terénu velmi nebezpečná, provádíme jen dálkové manipulace," řekla.

Kvůli silnému větru nejezdí vlaky z Českých Budějovic. Provoz na všechny směry z jihočeské metropole blokují popadané stromy nebo porušené vedení. Omezení potrvá minimálně celé dopoledne.

Témata:  E.ON vichřice Sabine (únor 2020) počasí energetika

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy