Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dubaj má zájem o problémové Boeingy 737 MAX

Boeing 737 MAX
Boeing 737 MAX
Foto: Pixabay

Americký výrobce letecké techniky a letadel Boeing by dnes na aerosalonu v Dubaji měl podle agentury Reuters oznámit objednávky za pět až šest miliard dolarů (115 až 139 miliard Kč). Letecká společnost Air Astana z Kazachstánu od něj chce třicet letounů 737 MAX na středně dlouhé lety. Dnes s Boeingem podepsala předběžnou dohodu o objednávce, jejíž katalogová cena podle Reuters činí 3,6 miliardy dolarů (83 miliard Kč). Podle zdroje Reuters má americká firma objednávku na stroje, které nyní kvůli dvěma smrtelným haváriím nesmějí do vzduchu, i od další letecké společnosti.

Dohoda s Air Astana má být dokončena v následujících měsících. Podle Reuters podepsal americký konkurent Airbusu závaznou objednávku na deset boeingů 737 MAX 7 a deset strojů MAX 10 ještě s jinými aerolinkami, jejichž jméno nebylo uvedeno.

Už v pondělí americká společnost získala závaznou objednávku na letadla Boeing 737-8 MAX od německo-turecké společnosti SunExpress.

Letouny 737 MAX po dvou haváriích, při kterých zahynulo 346 osob, nesmějí v současnosti na celém světě do vzduchu. Pozastaveny jsou i jejich dodávky - Boeing doufá, že je bude moci obnovit v prosinci.

Témata:  Boeing 737 Max

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 17:27

Cenové rozdíly nemovitostí jsou čím dál tím vyšší. Roli hraje i několik kilometrů

Ceny nemovitostí se stále mění. Čím dál větší roli hraje lokalita. Rozdíl v cenách je patrný i u nemovitostí vzdálených jen pár kilometrů od sebe. Zatímco v žádaných lokalitách jsou nemovitosti na lehce růstové trajektorii, u méně žádaných lokalit jsou na tom ceny právě naopak. V realitách platí mantra: “Lokalita, lokalita, lokalita.“

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy