Cirkusy nesouhlasí s omezením 100 diváků na představení

Cirkusy vítají urychlení povolení jejich akcí, nesouhlasí ale s paušálním limitem 100 lidí na představení. Dnes to v tiskové zprávě uvedl předseda iniciativy Cirkusy společně Jaromír Pavlík. Lepší je podle něj zmenšení kapacity hlediště na polovinu nebo na třetinu, aby diváci seděli ob jednu nebo ob dvě sedačky.

Ilustrační fotografie
reklama

Například Cirkus Humberto, jehož ředitel Hynek Navrátil je pod zprávou také podepsaný, má podle svého webu kapacitu až 1100 míst.

"Vláda ve čtvrtek opět předvedla nekoncepčnost svých kroků, když uspíšila otevření kulturních institucí o dva týdny," uvádí iniciativa. Omezení počtu lidí na 100 na představení je podle ní neakceptovatelné.

"Nespadáme do žádné kategorie, které by se týkala jakákoli forma kompenzace. Žádali jsme o příspěvek na pokrytí alespoň nejnutnějších nákladů na péči o zvířata, které se konkrétně v našem cirkuse (Humberto) pohybují kolem 300.000 Kč měsíčně. Na takovou kompenzaci ministerstvo zemědělství, pod které spadáme, údajně nemá prostředky," uvedl ředitel cirkusu Hynek Navrátil.

Vláda 1. května oznámila uvolnění podmínek pro kulturní instituce. Do muzeí, galerií a výstavních síní bude smět po jejich otevření 11. května jen 100 lidí současně a maximálně jeden na každých deset metrů čtverečních. V divadlech bude možné obsadit jen každou druhou řadu, v kinech by mělo dvojici diváků od dalších oddělit volné sedadlo.

Některé kulturní instituce následně uvedly, že se jim za těchto podmínek otevřít nevyplatí. Většina pražských divadel se tak 11. května neotevře, ohlášené rozvolnění koronavirových omezení jim podle jejich zástupců nepomůže. Za daných podmínek se nevyplatí hrát ani Národnímu divadlu.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky