Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bontonland po čtvrt století na trhu končí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Tradiční prodejce hudebních nosičů Bontonland po čtvrt století na trhu končí. Akcionáři společnosti rozhodli o dobrovolné likvidaci. O útlumu činnosti podle majitelů rozhodla zhoršující se situace na trhu hudebních nosičů. Píše o tom server deníku E15, kterému informace potvrdil likvidátor Marek Odrobina.

"Během likvidace bude likvidátor Marek Odrobina zpeněžovat majek společnosti, vymáhat pohledávky a hradit jejich závazky. Provoz maloobchodní sítě tak bude zachován do konce letošního roku," uvedl statutární ředitel firmy Lešek Wronka ve sdělení pro obchodní partnery. Jeho kopii má E15 k dispozici.

Přibližně do 15. ledna 2020 pak bude firma dál utlumovat činnost a síť má být převedena zájemcům o její provoz, popřípadě budou podle Wronky aktivity ukončeny, píše server.

Největší tuzemskou síť obchodů s hudbou, filmy a počítačovými hrami Bontonland koupil producent Lešek Wronka v roce 2011. V současné době Bontonland provozuje přes deset kamenných prodejen a internetový obchod. Na začátku září server E15 informoval o tom, že Bontonland vytvořil s hudebním vydavatelstvím Supraphon společnou firmu Supraphon Entertainment, do které obě společnosti vložily své internetové obchody. Oba zakladatelské subjekty v ní mají shodný podíl.

Témata:  Bontonland hudba

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 19:38

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

Komentář Vladimíra Pikory: Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy