Babiš: Vláda nechce omezení s velkými dopady na ekonomiku
Nouzový stav sám o sobě nezavádí žádná omezení, zdůraznil dnes před poslanci premiér Andrej Babiš (ANO). Nikdo podle něho nechce zavírat obchody, restaurace ani jiné provozy, jako tomu bylo na jaře.






"Nechceme dělat opatření jako v březnu s obrovským dopadem na naši ekonomiku a do života našich občanů," zdůraznil ministerský předseda.
Vláda by měla rozhodovat o vyhlášení stavu nouze odpoledne. Původně měla zasednou už ráno. Babiš doufá v to, že opozice ocení fakt, že kabinet schůzi odložil na dobu po sněmovní debatě.
Vyhlášení nouzového stavu je nutné pro zavedení některých plošných opatření ke zpomalení šíření nového koronaviru. Od pondělí by měly být až na výjimky omezeny vnitřní aktivity nejvýše na deset lidí, venkovní na 20 lidí. Stav nouze také umožní nařídit pracovní povinnost. Lékařům by tak mohli pomáhat studenti medicíny.
Doporučujeme
- Denisa Nesvačilová zůstala na ocet: Jak reagovala na svatbu Kolečka a Vignerové? (stars24.cz)
- Česká pošta prozradila, které pobočky zruší. Zjistěte, zdali končí vaše pošta (stars24.cz)
- Gottová s manželem opět na dně? Sny o společném byznysu se rozplývají! (stars24.cz)
- Dagmar Havlová před nimi smekla: Co udělali Polívka a Donutil kvůli její oslavě? (stars24.cz)
- Důchody po roce 2023: Jurečka prozradil, co bude s valorizacemi a zvýšením věku odchodu (stars24.cz)