Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Arenberger: Vnitřní prostory restaurací máme v plánu otevřít 14. června

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Vnitřní prostory gastronomických zařízení má podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera vláda v plánu otevřít 14. června, pokud se nezhorší epidemická situace. Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (oba za ANO) je pro restaurace toto datum nejzazší. Ministři to dnes řekli na tiskové konferenci po jednání vlády. Termín už v neděli ohlásil premiér Andrej Babiš (ANO).

Vláda se podle Havlíčka stále drží scénáře, že bude v pondělí upřesňovat rozvolňování na následující týden. "Je pravda, že teď 24. (května) se pouští větší balík aktivit, a řekli jsme si, že po přibližně deseti dnech, to znamená řádově někdy ve středu čtvrtek příštího týdne, se podíváme, jaký to mělo vliv na incidenci a na ostatní ukazatele, které jsou," řekl. Doplnil, že kromě provozu restaurací se řeší třeba také sauny nebo bazény a 14. června je termín, kdy by měly nejpozději otevřít.

Kabinet měl protiepidemická opatření rozvolňovat na základě šesti balíčků, kdy určujícím ukazatelem měl být počet nakažených za sedm dní na 100.000 obyvatel. Vnitřní prostory restaurací byly zařazeny do pátého balíčku, kdy měl počet nakažených klesnout pod 50 na 100.000 lidí. Momentálně je v České republice 47 nakažených na 100.000 obyvatel.

Gastronomická zařízení mohou od uplynulého pondělí pouštět hosty na zahrádky. Vstup na ně mají povolený ale jen lidé, kteří podstoupili PCR nebo antigenní test na koronavirus, očkovaní nebo ti, kteří v posledních 180 dnech prodělali nemoc covid-19.

Témata:  Petr Arenberger restaurace

Aktuálně se děje

20. května 2024 13:04

20. května 2024 12:03

Předpověď počasí na noc a úterý 21. května

Z centrálního Středomoří bude do střední Evropy postupovat tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy