Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Amazon najímá 600 nových pracovníků do Dobrovíze, zvyšuje mzdy

Jeff Bezos
Jeff Bezos
Foto: Instagram

Americký internetový prodejce Amazon najímá 600 nových pracovníků do distribučního centra v Dobrovízi u Prahy.

Zvyšuje i hodinovou mzdu o 32 Kč zaměstnancům, kteří kompletují objednávky a dodávají zboží zákazníkům, uvedl v otevřeném dopise zaměstnancům zakladatel Amazonu Jeff Bezos.

Kvůli epidemii COVID-19 jsou v tuzemsku zavřené obchody s výjimkou prodejců potravin, lékáren a několika dalších. Lidé proto, a též kvůli celostátnímu omezení pohybu osob, více využívají k nákupům internetové obchody.

"Vzhledem k současné situaci musely své provozovny zavřít také další podniky jako restaurace a bary. Doufáme tedy, že lidé, kteří byli propuštěni, využijí nabídky práce u nás, dokud se nebudou moci vrátit do svého původního zaměstnání," informoval Bezos.

Základní hodinové mzdy v Amazonu dosud činily 160 až 175 korun hrubého podle dosavadní délky trvání pracovního poměru. Amazon v ČR má zhruba 3000 stálých zaměstnanců, nyní jsou rozděleni do směn. Společnost je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu.

Amazon zavedl ve svých provozech po celém světě řadu preventivních zdravotních opatření pro zaměstnance, od zvýšení frekvence a intenzity čištění včetně desinfekce až po úpravu postupů v provozech, aby zachování vzdálenosti mezi zaměstnanci. Společnost objednala i miliony roušek, zatím byla ale dodána jen malá část objednávek.

Bezos v dopise dodává, že roušky jsou nedostatkové zboží všude na světě a je pochopitelné, že nyní míří především ke zdravotníkům. "Až dojde řada na nás, naším hlavním úkolem bude dostat je do rukou našich zaměstnanců, kteří pracují na tom, aby lidé obdrželi základní zboží," doplnil.

Amazon už dříve zavedl pravidlo, že všichni zaměstnanci společnosti, kterým bylo diagnostikováno onemocnění COVID-19 nebo kteří byli umístěni do karantény, obdrží až dvoutýdenní plat. Společnost tím chce zajistit, aby se zaměstnanci do práce vrátili zcela zdraví a nemuseli se bát, že přijdou o příjem.

Témata:  Amazon Jeff Bezos Koronavirus COVID-19

Aktuálně se děje

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

11. června 2024 10:10

Inflace je nižší, než se čekalo, koruna oslabuje

Květnová inflace v Česku byla nižší, než se čekalo. Meziročně činila 2,6 procenta, zatímco meziměsíčně stagnovala. V meziročním vyjádření jde o znatelné zpomalení z dubnové úrovně 2,9 procenta. Trh tak nízkou květnovou inflaci nečekal, pročež koruna v reakci oslabila nad 24,70 za euro – do tohoto pásma se vrátila po necelém týdnu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy