Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Aerolinky Emirates koupí 30 boeingů 787 za devět miliard dolarů

Boeing
Boeing
Foto: Pixabay

Dubajské aerolinky Emirates koupí 30 Boeingů 787 Dreamliner za devět miliard dolarů (208 miliard Kč). Největší letecký dopravce na Blízkém východě se na tom podle svého dnešního sdělení s americkou firmou dohodl na mezinárodním aerosalonu v Dubaji.

Jiná obří objednávka na 150 strojů 777X, která se opožďuje, by nakonec podle agentury Reuters měla být o 16 procent nižší a tvořit jen 126 letounů. Výrobce je měl dodat příští rok, Boeing ale uvedl, že to bude až v roce 2021.

Podle analytiků je nejnovější obří objednávka znamením podpory pro americkou firmu, která čelí problémům kolem svých letadel typu MAX. Ty kvůli dvěma smrtelným haváriím nesmějí do vzduchu a zkomplikovaly situaci i sesterské firmě společnosti Emirates - nízkonákladové flydubai. Dubaj je součástí Spojených arabských emirátů, které jsou blízkým spojencem USA.

Témata:  Boeing Boeing 737 Max

Související

Aktuálně se děje

13. července 2026 17:01

Půjčka pro podnikatele: kdy se vyplatí sáhnout po rychlém řešení?

Podnikání je přesně o tom – o schopnosti reagovat rychle. Jenže rychlost stojí peníze, a peníze ne vždy přijdou ve chvíli, kdy je nejvíc potřeba. Znám to z vlastní zkušenosti: faktura odešla, ale peníze na účtu nejsou. Dodavatel čeká, nájemné se blíží a zákazník ještě nezaplatil. V takové chvíli půjčka pro podnikatele přestává být tabu a stává se čistě praktickým nástrojem.

Zdroj: Komerční článek

Další zprávy