Miliardář chce uprchlíkům darovat stovky milionů dolarů

Americký miliardář George Soros vloží 500 milionů dolarů do firem, které založí migranti. Chce tak napomoci lepší integraci uprchlíků, informuje server EuroZprávy.cz s odvoláním na agenturu AP.

Diskuse: 1

USD
reklama

Investice by podle Sorose měla pomoci nejen migrantům, ale i společnostem, které je přijaly. Soros to uvedl na summitu Valného shromáždění OSN věnovaného migrační krizi.

"Budeme investovat do startupů, do zavedených společností, do iniciativ se společenským dopadem a do firem založených migranty. Předpokládáme, že tyto investice budou ziskové," tvrdí Soros.

Dodal, že jeho primárním cílem je vytvořit produkty a služby, které skutečně pomohou migrantům i hostitelským společnostem. Vyjádřil také přesvědčení, že jeho rozhodnutí motivuje další finanční investory, aby se k podpoře firem provozovaných migranty připojili.

Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi Sorosův návrh uvítal. "Investice pomohou uprchlíkům k tomu, aby se mohli spoléhat sami na sebe," řekl.

"Uprchlíci potřebují přístup k finančním a právním službám, ke vzdělání a k příležitostem k zaměstnání. Domníváme se, že soukromý sektor má jedinečnou možnost pomoci vytvořit infrastrukturu potřebnou pro podporu těchto služeb," dodal Grandi.

Diskuze: Miliardář chce uprchlíkům darovat stovky milionů dolarů

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky