Babiš zlevní točené pivo? Jako náplast za evidenci tržeb

Ministr financí Andrej Babiš bude prý znovu usilovat o to, aby se snížilo DPH u čepovaného piva. Bere to prý jako satisfakci pro hostinské, kteří se co nevidět budou muset zapojit do elektronické evidence tržeb.

Diskuse: 0

Pivo, ilustrační fotografie
reklama

Kontroverzní projekt postoupil do finální fáze. Už za pár dnů totiž začne finanční správa přidělovat restauratérům a hoteliérům autorizační údaje, které jsou k EET potřeba.

Čtvrt roku. Přesně tolik času zbývá do spuštění elektronické evidence tržeb. Testovací provoz začne v listopadu, ostrá verze systému se rozjede o měsíc později. Zatím ovšem jen pro některé podnikatele.

Tedy pro stravovací a ubytovací služby - restaurace, cukrárny, kavárny nebo penziony. I tady ale budou existovat výjimky.jako je třeba rozvážka jídla, vánoční trhy nebo takzvaný prodej z okna.

Nebude se to týkat stravovacích stánků. Ale jen těch, které nebudou mít zázemí pro hosty - tedy židle nebo lavičky. Pro takové stánkaře bude platit zavedení EET až ve třetí fázi - tedy od 1. března 2018. A výjimek pro podnikatele bude několik.

Kdo nebude podléhat EET?

K elektronické evidenci tržeb se nebudou muset přihlásit lidé, kteří budou prodávat přebytky ze svých zahrádek, nebo sdružení, které jednou za čas uspořádá třeba ples - aby si přilepšilo do společné kasy.

Aby se Babiš hospodským revanšoval - stále trvá na plánu snížit DPH u točeného piva. Z 21 na 15 procent. Opět to chce navrhnout koaličním partnerům.

Ti se změně nebrání, ale rádi by daň snížili nejen u piva, ale i u jiných základních potravin - třeba u masa, pečiva nebo mléka.

Loading...

Diskuze: Babiš zlevní točené pivo? Jako náplast za evidenci tržeb

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky