Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střídavá péče může být v některých případech peklo

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Pro dítě by střídavá péče po rozchodu rodičů měla být tím nejlepším možným řešení, nepřijde totiž ani o jednoho z nich. Jenže v některých případech se může stát z neustálého dojíždění a stěhování hotové peklo.

O střídavé péči rozhodl soud ještě před tím, než dívka začala chodit do školy, teď už se chystá do třetí třídy. Každé dva týdnu musí jezdit z Olomouce do České Lípy a navštěvovat dvě různé školy. Dívenka navíc trpí celiakií a stres z neustálého dojíždění a změny prostředí má na ni negativní vliv.

Ke střídavé péči by mělo být přistupováno vždy jen v nejlepším zájmu dítěte, to se v tomhle případě nedělo. Ústavní soud se tak v úterý přiklonil ke svěření do péče jen jednoho z rodičů.

Krajský soud v minulosti stížnost matky smetl ze stolu a vůbec nebral v potaz zdravotní stav dívky. Nezohlednil ani posudek psycholožky, podle které se pravidelné stěhování velmi negativně podepisovalo na psychice dítěte.

Témata:  děti rodina

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy