Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střídavá péče může být v některých případech peklo

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Pro dítě by střídavá péče po rozchodu rodičů měla být tím nejlepším možným řešení, nepřijde totiž ani o jednoho z nich. Jenže v některých případech se může stát z neustálého dojíždění a stěhování hotové peklo.

O střídavé péči rozhodl soud ještě před tím, než dívka začala chodit do školy, teď už se chystá do třetí třídy. Každé dva týdnu musí jezdit z Olomouce do České Lípy a navštěvovat dvě různé školy. Dívenka navíc trpí celiakií a stres z neustálého dojíždění a změny prostředí má na ni negativní vliv.

Ke střídavé péči by mělo být přistupováno vždy jen v nejlepším zájmu dítěte, to se v tomhle případě nedělo. Ústavní soud se tak v úterý přiklonil ke svěření do péče jen jednoho z rodičů.

Krajský soud v minulosti stížnost matky smetl ze stolu a vůbec nebral v potaz zdravotní stav dívky. Nezohlednil ani posudek psycholožky, podle které se pravidelné stěhování velmi negativně podepisovalo na psychice dítěte.

Témata:  děti rodina

Aktuálně se děje

16. dubna 2024 12:03

16. dubna 2024 10:45

12. dubna 2024 16:42

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Řada rodin se rozhoduje mezi bydlením v nájmu a pořízením vlastního domova na hypotéku. Obě možnosti mají své výhody i nevýhody. Z pohledu budování majetku je vždy výhodnější pořízení vlastní nemovitosti na hypotéku. Při rozhodování mezi nájemním bydlením a pořízením vlastní nemovitosti na hypotéku většina lidí srovnává výši tržního nájemného s měsíční splátkou hypotéky. Která z částek je aktuálně vyšší?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy