Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Další teroristický útok v Evropě? ISIS zveřejnil "seznam smrti"

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: YouTube

Na internetu se objevila nová džihádistická hrozba, která je mnohem konkrétnější než všechny ostatní. Teroristé označili další cíl. A tentokrát míří opravdu vysoko.

Radikálové Islámského státu zveřejnili na internetu fotografie míst, která mají být terčem následujících teroristických útoků. A nejvíce by se podle všeho měla obávat Velká Británie. Londýn je totiž na "seznamu smrti" první.

Hrozbu teroristé zveřejnili pomocí aplikace Telegram, informuje britský Daily Mail. Tentokrát budou podle všeho útočit hlavně na církve a významné památky. Na jednom z výhrůžných obrázků je totiž i Socha Svobody v plamenech s komentářem "Washington už brzy".

Výhružka se objevila krátce poté, co islamisté brutálně zavraždili francouzského kněze. Otřesný čin si navíc natočili na kameru. Jsou to právě hlavně video záznamy, které islamisté nejčastěji používají k zastrašování svých nepřátel.

Jak a kdy přesně k útoku dojde, zatím není jasné. Tajné služby ale berou hrozbu naprosto vážně. Donutit kněze pokleknout a pak mu podříznout hrdlo - to je opravdu odporný čin. Francouzský prezident Francois Hollande po útoku prohlásil, že země je ve válce s terorismem.

"Jak můžeme pozorovat, Daeš a jiné teroristické skupiny cílí na křesťany stejně jako na židy a jiné věřící skupiny na Západě. Ačkoli hrozba terorismu zůstává nezměněná, přednostně bychom měli naléhat na veřejnost, aby byla ostražitá," uvedl zástupce metropolitního komisaře Neil Basu.

Témata:  Islámský stát terorismus

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy