K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Facebook je fenomén, ale můžete se na něm stát závislí. První klinika už je na světě

Sociální síť Facebook je fenomén. Může se ovšem také stát internetovou drogou. A se závislostí, byť tou virtuální, je třeba bojovat. Proto se otevřela první klinika, která se zaměřuje přímo na závislost na Facebooku.

Diskuse: 0

Facebook, ilustrační fotografie
reklama
Zachránění thajští chlapci prozradili, proč šli tak hluboko do jeskyně! - anotační obrázek
Zachránění thajští chlapci prozradili, proč šli tak hluboko…

Unikátní klinika ovšem kupodivu nezačala fungovat v Evropě nebo v Americe, kde je přístup k internetu nejsnáz dostupný. Soukromé lékařské zařízení totiž začalo fungovat v severoafrickém Alžírsku.

Jedním z důvodů pro vznik specializované kliniky právě tam jsou obavy, že radikální islamisté zneužívají populární sociální síť k náboru labilních uživatelů, kterým radikálové vymývají mozky a verbují je pro svou "svatou" válku.

Ředitel nové kliniky vzkazuje, že hodlá zatočit se závislostí Alžířanů na "modré magii". V zemi Facebook používá podle odhadů 10 milionů lidí a další přibývají.

Tým vědce Raoufa Boqafy, který zařízení vede, ovšem nenabízí jen terapii pro uživatele sociálních sítí. Klinika totiž disponuje i léčebnými programy pro alkoholiky, silné kuřáky a narkomany, upozorňuje britský Daily Mail.

Témata: facebook

Diskuze: Facebook je fenomén, ale můžete se na něm stát závislí. První klinika už je na světě

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky