Rath o rozsudku: Jsem rád, že byl zrušen trest smrti! Odvolám se

Bývalý ministr zdravotnictví a bývalý středočeský hejtman David Rath byl ve čtvrtek odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na 8 a půl roku a k propadnutí milionového majetku. Rozsudek si ovšem k soudu vyslechnout nepřišel, přesto se k němu vyjádřil.

Diskuse: 4

David Rath
reklama

Bývalý poslanec a středočeský hejtman David Rath je přesvědčen, že dnešní rozsudek soudu, který mu zatím nepravomocně uložil za korupci 8,5 roku vězení a propadnutí mnohamilionového majetku, byl dopředu připravený. Je rád, že byl zrušen trest smrti. Proti verdiktu se odvolá, zopakoval dnes Rath novinářům v Hostivici, kde žije a pracuje jako lékař. Svou advokátku zatím měnit nehodlá.

Podle státního zástupce Jiráta byl Rath součástí korupční mašinérie. Společně s manžely Petrem a Kateřinou (dříve Pancovou) Kottovými kasíroval úplatky od stavebních a zdravotnických firem, které se ucházely o zakázky na rekonstrukce a vybavení středočeských nemocnic.

Nad ostatními obviněnými kromě Lucie Novanské vynesl soud rozsudek už v dubnu. Rath a Novanská se dočkali až teď. Bývalý přední politik ČSSD dostal vůbec nejvyšší trest ze všech obviněných. Ve vězení by měl strávit 8,5 roku, o rok více, než manželé Kottovi.

Manažeři stavebních a zdravotnických firem dostali tresty okolo pěti let. Do vězení nemusí akorát Ivana Salačová. Protože spolupracovala s policií a pomohla rozplést korupční chobotnici, dostala jen podmíněný trest.
  

Loading...
Témata: rath, david

Diskuze: Rath o rozsudku: Jsem rád, že byl zrušen trest smrti! Odvolám se

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 4, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 4 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky