Cikrt objevil zvláštní věc na Babišově ministerstvu

Bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt objevil na ministerstvu financí šéfa hnutí ANO Andreje Babiše zvláštní fakturu. Resort zaplatil fakturu za několik dní práce, smlouva přitom byla sjednána na dobu několika měsíců.

Ilustrační fotografie

"Ministerstvo financí zaplatilo za analýzu nákladů a úhrad zdravotního pojištění firmě SW Lab s.r.o. 217 800 korun, a to za expresních dvacet dnů práce. Přitom smlouva, na jejímž základě vystavila firma fakturu, byla uzavřena na dobu devíti měsíců," píše Cikrt na webu Zdravotnického deníku.

Dodává, že spolumajitelem firmy SW Lab s.r.o je Ing. Petr Sláma, bývalý náměstek ministerstva zdravotnictví a exředitel Nemocnice Na Bulovce, a předmětem oné smlouvy je poradenská služba, součinnost při zpracování dat a analýza nákladů i úhrad z veřejného zdravotního pojištění, ale v části "III. Cena, platební podmínky" se hovoří o částce a vyfakturování za všechny služby „jednorázově po předání Analýzy v oblasti nákladů a výše úhrad z veřejného zdravotního pojištění na úrovni zdravotních pojišťoven a poskytovatelů akutní lůžkové péče".

"Doba trvání smlouvy je stanovena na devět měsíců, což by odpovídalo náročnosti zadání. Nakonec ovšem byla „zkonzumována" za pouhých dvacet dní, během kterých měla firma SW Lab poskytovat konzultační a poradenské služby a k tomu ještě sepsat výše zmíněnou Analýzu," zjistil Cikrt.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky