Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Co stojí za zatčením Davida Ratha? Časopis přináší zarážející teorii

Co stojí za zatčením Davida Ratha? Časopis přináší zarážející teorii

Foto: Lukáš Henzl, MoneyMAG.cz

Zatčení bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha se mělo odehrát na základě zvláštního příkazu tehdejšího ministra vnitra Jana Kubiceho. Rathovi spojenci se proti němu podle informací časopisu Týden obrátili výměnou za lukrativní posty na policejním prezidiu.

V srpnu 2012 nastoupil na místo policejní prezidenta Martin Červíček spolu s náměstkem Václavem Kučerou. Ten měl ale podle časopisu své místo dostat za odměnu. 

Týden se odkazuje na dokument z Generální inspekce bezpečnostních sborů, ve kterém se podle časopisu píše, že "Kučera se zřekl na přímý pokyn ministra Kubice hejtmana Ratha, se kterým ho pojilo přátelství. Dobře věděl, kdo z Útvaru zvláštních činností instaloval v Rathově domě odposlechy, a spolupracoval na politikově zatčení. Předtím ho, jak lze podle mne předpokládat, de facto kryl," uvádí časopis s tím, že zřejmě šlo o jistý druh politické objednávky. 

Kučera toto nařčení odmítá a časopisu řekl, že pokud někdo něco takového tvrdí, nemá správné informace a je paranoidní psychopat. O místo náměstka prý sám neusiloval. Kučera se ale podle časopisu musel jako šéf středočeské policie znát s Davidem Rathem. 

Kučera tak mohl Rathovi poskytovat důležité informace, což podle spekulací Týdne skončilo Rathovým zatčením 14. května 2012, neboť se od něj jeho spojenci odvrátili a přestali mu dodávat informace.

Témata:  David Rath

Související

Aktuálně se děje

26. června 2025 11:13

19. června 2025 14:22

Zlato vítězí nad eurem. Centrální banky ho skupují jako nikdy

Zlato v roce 2024 přepsalo historii světových rezerv. Podle zprávy Evropské centrální banky vůbec poprvé předstihlo euro a stalo se – hned po americkém dolaru – druhým nejvýznamnějším rezervním aktivem centrálních bank. Na konci loňského roku představovalo 20 procent jejich oficiálních devizových rezerv, zatímco euro 16 procent. Dolar si drží vedoucí pozici s podílem 46 procent.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy