Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Noví europoslanci přiznali svůj majetek. Keller prý nemá ponorku, ale...

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Marie Cvrčková, MoneyMAG.cz

Někteří mají majetek v hodnotě několika milionů, jiní mají našetřeno stovky tisíc. Deník Právo zjišťoval majetkové poměry politiků, kteří uspěli ve volbách do Evropského parlamentu. Ne všichni byli sdílní, přesto většina z nich na sedm anketních otázek deníku odpověděla.

Lídr kandidátky ČSSD Jan Keller přiznal, že vlastní našetřené úspory v řádech stovek tisíc a s rodinou pobývá v jednopatrovém domku. Podotkl, že sice nemá žádné dluhy, ani vlastní auto, za to má vlastní kolo. "Lodě, letadlo, horkovzdušné balóny ani ponorky či batyskaf nevlastním. Mám však vlastní jízdní kolo," pochlubil se Keller.

Poměrně slušný majetek náleží úspěšnému kandidátovi za TOP 09 Jiřímu Pospíšilovi. Přiznal, že vlastní majetek v hodnotě zhruba 3,5 milionů korun, naopak prý ale nemá skoro žádné úspory.

Předseda Svobodných a čerstvě zvolený europoslanec Petr Mach má podle deníku našetřeno zhruba 100 tisíc na důchod a navíc si schovává dalších 300 tisíc korun. Vlastní byt v Praze a dopravu mu zajišťuje osm let starý Ford Focus.

Lídr kandidátky za hnutí ANO Pavel Telička své úspory zveřejnit nechtěl. Podotkl, že vše bude na začátku července prověřeno u advokáta, vlastní prý totiž nějaké akcie a dluhopisy, nic bližšího ale neuvedl. Přiznal pouze hypotéku na dům za Prahou a pokoj v zahraničí, vlastní auto, a jiný movitý majetek prý nevlastní.

Za hnutí ANO to ale byl jeden z mála sdílných europoslanců, podle Práva byli jeho kolegům i kandidátům za TOP 09 tyto otázky zřejmě proti srsti. Relativně sdílný byl Jan Zahradil z ODS, který přiznal auto značky Toyota, byt a rekreační objekt. Další investice prý nevlastní a není majitelem ani podílů ve firmách.

Témata:  CZK EU Jan Keller

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy