Tragédie na Břeclavsku. Muže zasypala ve studni zemina. Šance na přežití mizí

Hasiči ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku dnes pokračují ve snaze vyprostit šestadvacetiletého muže, kterého v sobotu zasypala zemina ve studni v hloubce asi deseti metrů. Práce zbrzdila betonová deska, přes kterou se museli dostat. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Šance, že by muž přežil, je podle něj minimální. Zatím nevědí, kdy se k němu dostanou.

Hasiči, ilustrační fotografie
reklama

"Práce pokračují obdobně jako předchozí dny. Museli jsme ale překonat betonovou desku, která se tam také zhroutila. Pracujeme dál, ale u toho muže ještě nejsme," uvedl mluvčí. Podle něj se nedá odhadnout, kdy dotyčného najdou. "Když to půjde dobře, možná už dnes. Ale když znovu narazíme na nějakou betonovou desku, práce se protáhne," uvedl mluvčí.

Hasiči jsou nyní v hloubce zhruba přes osm metrů. Práce postupují pomalu i kvůli statickému zabezpečení studny. Na místě jsou i báňští hasiči. Pracuje tam také sací bagr, velké kameny, které není schopen nasát, musí hasiči dopravit na povrch kladkostrojem.

Zemina muže zavalila v sobotu po poledni. Ten den ještě hasiči doufali, že muž mohl přežít ve vzduchové kapse. V neděli už pracovali s verzí, že hledají jen tělo. Ve studni se totiž v neděli objevila spodní voda.

Mluvčí policie Bohumil Malášek už dříve uvedl, že muž chtěl studnu vyčistit. "Podle našich informací došlo k odčerpání vody ze studny, a když byl dole, zhroutilo se to," řekl Malášek.

Témata: krimi | hasiči | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky