Česká pošta se připravuje na předvánoční nápor. Najala 4000 brigádníků

Česká pošta nabrala od začátku září 4000 brigádníků a nasmlouvala několik set dodávek i velké tahače s návěsem. Mají pomoci se zvýšeným předvánočním provozem. ČTK to dnes řekl Ivo Vysoudil z tiskového oddělení firmy. Loni pošta před Vánoci najala 3000 brigádníků, přesto se potýkala s prodloužením doby doručení zásilek.

Česká pošta

"Od 1. září uzavřela Česká pošta doposud 4000 nových dohod, z toho část nových brigádníků však ještě pracovat nezačala. V měsíci září všichni brigádníci v naší logistické síti odpracovali téměř 250.000 hodin. V říjnu se v Praze zapojili také první agenturní pracovníci," uvedl Vysoudil. Dříve pošta uváděla, že potřebuje až 5000 brigádníků. Ti měli pomoci jak před Vánoci, tak i zastoupit chybějící zaměstnance. Ve firmě kvůli situaci na trhu práce chybí přes 1000 lidí.

V předvánočním provozu pošta výrazně posílila také vozový park. Od externích přepravců si zapůjčila například tahače s návěsem nebo řádově několik stovek dodávek. Běžně pošta využívá kolem 5000 vozidel.

Pošta v rámci příprav na Vánoce začala v říjnu lidem vydávat balíky po předložení šestimístného kódu bez nutnosti předkládat doklad totožnosti. Zásilku tak bude moci vyzvednout kdokoliv z příbuzných nebo známých, pokud bude znát jméno adresáta a kód zásilky. Podnik si od toho slibuje rychlejší odbavení zákazníků na přepážkách.

Pošta současně rozšiřuje počet výdejních míst, tzv. Balíkoven. Během října se jejich počet zvýšil o 100 na 170. Pošta zažívá zvýšený zájem již nyní. V některých dnech doručuje i přes 200.000 zásilek. Loni v předvánoční špičce pošta odbavila 20. listopadu 342.000 balíků. V běžném dni, například v květnu, doručuje denně kolem 152.000 balíků. Pošta již dříve uvedla, že přepraví zhruba 40 procent všech balíků v České republice.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky