volby 2021

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka

Opozici se ani napodruhé nepodařilo svrhnout Fialovu koaliční vládu

Aktuality

Opozici se ani na druhý pokus nepodařilo ve Sněmovně svrhnout vládu premiéra Petra Fialy (ODS). Proti vyslovení nedůvěry vládě hlasovali v noci na dnešek podle očekávání poslanci všech pěti koaličních stran. Návrh podpořili jen poslanci opozičních hnutí ANO a SPD. Kabinet ODS, STAN, KDU-ČSL,TOP 09 a Pirátů tak bude dál vládnout s důvěrou dolní komory. Debata zabrala dva jednací dny a celkově trvala více než 25 hodin. Prezidentský kandidát a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se sněmovního jednání o nedůvěře vládě neúčastnil a nedorazil ani na hlasování.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka

Budoucí vláda chce obnovit fungování aplikace eRouška

Aktuality

Vláda Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) chce obnovit aplikaci eRouška, která upozorňuje na riziková setkání s lidmi nakaženými covidem-19. Vyplývá to z dokumentu o strategii boje s covidem, který dnes představila budoucí koalice. Ministerstvo zdravotnictví provoz aplikace ukončilo na přelomu října a listopadu. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše, který by měl být v nové vládě vicepremiérem pro digitalizaci a ministrem pro místní rozvoj, se musí obecně zlepšit práce s daty.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka

Nad Českem se strhává „dokonalá bouře“ ekonomických trablů. Fialova vláda bude čelit drahotě, energetické krizi, krizi autoprůmyslu, nutnosti osekávat stamiliardy…

Ekonomika Komentář

Komentář Lukáše Kovandy: Dobře už bylo. Rodící se vláda pravděpodobného premiéra Petra Fialy si to alespoň z hlediska aktuálního ekonomického dění a jeho perspektivy pořádně „vyžere“. Nad Českem – a nejen nad ním – se totiž strhává „dokonalá bouře“ drahoty, plynové a energetické krize, „čipového hladomoru“, mezinárodní výrobní i přepravní krize, krize autoprůmyslu, nutnosti plnit zadání Green Dealu EU či nutnosti radikálně osekávat veřejný dluh o (před volbami slíbené) stovky miliard.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka

Koalice se dohodly na 9 členech vlády pro Spolu a 6 pro PirSTAN

Aktuality

Devět zástupců by měla mít ve vládě nynějších opozičních stran koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a šest koalice Pirátů a Starostů (PirSTAN). Dohoda o tomto rozdělení křesel byla podle nejmenovaných zdrojů dnešních Lidových novin (LN) základem pro sobotní podpis memoranda koalic o vůli vytvořit společně většinovou vládu. Objevují se už i jména adeptů na ministry. Sestavením vlády by měl být podle Spolu a PirSTAN pověřen šéf ODS Petr Fiala. Zájem o ministerstvo vnitra už dříve oznámil předseda STAN Vít Rakušan. Šéf Pirátů Ivan Bartoš zase v dnešním Právu potvrdil zájem o ministerstvo pro místní rozvoj.

volby 2021

Ve 14 hodin se po celém Česku otevřou volební místnosti

Aktuality

Voliči v Česku dnes odpoledne začnou rozhodovat o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 22 stran, hnutí a koalic. Práh dolní komory v roli poslanců překročí 200 z 5242 kandidátů.

volby 2021

Strany slibují školky i částečné úvazky, financování ale neřeší

Aktuality

Strany, koalice a hnutí, které by se mohly podle průzkumů dostat do Sněmovny, počítají ve svých volebních programech s posílením školek. Některé zmiňují i zvýhodnění částečných úvazků. Podle vědců z Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR je to výrazný posun ve srovnání s posledními volbami, kdy se tato témata opomíjela.

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

Bitcoin je jako na houpačce, čeká se na další růst

Komentář Martina Stránského: Cena bitcoinu je v posledních dnech jako na houpačce. Od začátku června ztratil dvě procenta a ve středu se obchodoval okolo 67 300 USD, když ještě týden před tím byl za 71 000 dolarů. Momentálně se prodává za 68 260 dolarů. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Sázka ne Green Deal se nevyplácí. Evropské „zelené akcie“ stále propastněji zaostávají s trhem jako celkem

Mezinárodní investoři současné podobě Green Dealu EU už příliš nevěří. Výsledkem je to, že zhruba od přelomu let 2022 a 2023 akcie firem, jež by měly profitovat ze současné, ambiciózní podoby Green Dealu, stále propastněji zaostávají za trhem jako celkem. Tedy za akciemi širokého spektra firem, napříč odvětvími, včetně těch emisně a environmentálně „špinavých“.