Úmrtí Čechů v zahraničí

Ilustrační fotografie

Nejtragičtější letní sezona, v zahraničí zemřelo 139 Čechů

Pojištění

Silné oživení cestovního ruchu po koronavirové pauze bohužel znamenalo i doposud nejvyšší počet úmrtí Čechů v zahraničí. Podle dat ministerstva zahraničí jich během letní sezony zemřelo 139. Ročně pak v zahraničí zemře téměř 600 Čechů a tisíce se jich zraní. Náklady na repatriace šplhají do statisíců korun.

Záhadná smrt Češek v Egyptě: Advokát promluvil

Záhadná smrt Češek v Egyptě: Advokát promluvil

Aktuality

Jak postoupilo vyšetřování záhadné smrti Moniky a Klárky Kramných v egyptské Hurghádě? Je ještě nějaká šance, že se něco dozvíme? Zeptali jsme se advokáta Kerolese Ezzata Bashiera. Ten má kontakty na egyptskou prokuraturu a je obeznámen s případem.

Smrt Moniky a Klárky v Egyptě: Policie stíhá podezřelého

Smrt Moniky a Klárky v Egyptě: Policie stíhá podezřelého

Aktuality

Petr Kramný už je téměř dva týdny po nuceném tříměsíčním pobytu v Egyptě zpátky doma. Egyptská policie s vyšetřováním příliš nepohnula, zato ta česká prý v případě záhadné smrti Moniky a Klárky už stíhá jednoho člověka.

Petr Kramný je doma. Za kým vedly jeho kroky?

Aktuality

Petr Kramný je doma. Za kým vedly jeho kroky?

Kam vedly první kroky Petra? Šel za sestrou Lenkou? Nebo za rodiči? Petr Kramný se dnes po třech měsících vrátil z Egypta konečně do České republiky. Nešlo o útěk, egyptská prokuratura mu povolila vycestovat.

Kramný má naději. Letadlo z Egypta startuje v pátek ráno

Aktuality

Kramný má naději. Letadlo z Egypta startuje v pátek ráno

Už zítra by se mělo rozhodnout o dalším osudu Petra Kramného. Ten je už dva měsíce v Egyptě a místní úřady mu zakázaly vycestovat. Jenže zákaz platí jen do čtvrtka - tedy do zítra. Nikdo ale pořádně neví, co se vlastně bude dít.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.