ING bank

EUR

Evropské banky zaplatily Kremlu na daních 800 milionů euro

Finance

Sedm největších evropských bank podle domácích aktiv loni zaplatilo Kremlu na daních více než 800 miliard euro, což je čtyřikrát více než předválečná úroveň, a to navzdory slibu, že po rozsáhlé invazi na Ukrajinu minimalizují svou přítomnost v Rusku.

Ilustrační fotografie

ING ukončí své služby osobního bankovnictví v ČR

Finance

Nizozemská banka ING ke konci letošního roku ukončí své služby osobního bankovnictví v Česku. Nadále bude poskytovat služby korporátního bankovnictví, oznámila dnes v tiskové zprávě. ING má v ČR nyní asi 375.000 klientů osobního bankovnictví, kterým nabízí spořicí účty a podílové fondy. ING uzavřela dohodu s Raiffeisenbank, která dá současným klientům ING možnost stát se jejími zákazníky a převést si tam od března úspory a investice za zvýhodněné sazby. Dohoda podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Další údaje banky nesdělily.

Ilustrační fotografie

Pětina Čechů má tajný účet, o kterém jejich partner neví‏

Finance

Třetina Čechů považuje za normální, že mezi sebou partneři mají tajemství týkající se financí. Ta se mohou týkat tajného účtu, který přiznala téměř pětina dotazovaných Čechů, nebo nějakého nákupu, o kterém partner neví. Alespoň jeden takový nákup „na zapřenou“ za loňský rok přiznala čtvrtina zadaných Čechů. Data vyplynula z mezinárodního průzkumu ING. Za případný dluh vůči bance by se styděla asi čtvrtina dotázaných spoluobčanů, pokud by si ale měli půjčit peníze od rodiny nebo přátel, cítila by se trapně více než polovina z nich (57 %). Ve finančních otázkách jsou k sobě obecně upřímnější a otevřenější partneři z generace nad 55 let, informuje ING Bank.

Svým dětem spoří téměř polovina českých matek

Finance

Svým dětem spoří téměř polovina českých matek

Bezmála polovina českých žen (46 %) s dětmi, které s nimi sdílejí domácnost, pro své potomky spoří. Stejný účel spoření uvedlo i 44 % českých otců. V rámci Evropy odkládá svým dětem finance stranou v průměru 39 % žen-matek a 42 % mužů-otců. Mezinárodní průzkum ING ukázal, že děti patří na starém kontinentu mezi pět nejčastějších důvodů spoření. Motivací k vytváření rezervy jsou dokonce i pro bezdětné muže a ženy – každý desátý z nich uvedl, že děti jsou pro něj důvodem spoření, a to i přesto, že s ním v domácnosti žádné nežijí. Říká to průzkum ING Bank.

Lyžařská sezóna je tady. Jste připraveni?

Lyžařská sezóna je tady. Jste připraveni?

Aktuality

PR ČLÁNEK - Ještě než pořádně napadne sníh, připravte si zimní výstroj. Nezapomínejte na bezpečnostní prvky, jako je například ochranná přilba. Hodit se může i pojištění pro případ úrazu.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.