Generace Y

Ilustrační fotografie

Lenost a nechuť k práci? Jací jsou ve skutečnosti mileniálové?

Ekonomika

Lenost a nechuť k práci u současně nejdiskutovanější generace mileniálů je již minulostí. To potvrzuje studie britské banky HSBC, podle které více jak čtyři pětiny z nich pracují při studiu. Kromě přivýdělků chtějí studenti získat zkušenosti a kontakty, které jim v budoucnu pomohou najít práci. Přes tři pětiny z nich věří, že je současné studium dobře připraví na výzvy v roce 2030 a považují kritické myšlení, umění řešit problémy a sociální dovednosti za nejdůležitější vlastnosti pro budoucí úspěch.

Ilustrační fotografie

Generace Y se bojí intimního života. Mohou za to sociální sítě?

Magazín

Mladí lidé ze skupiny takzvaných mileniálů odkládají svůj sexuální život – jeden z osmi mileniálů je ve 26 letech stále pannou nebo panicem. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu University College London v rámci projektu The Next Step, který sleduje život 16 tisíc lidí narozených v letech 1989–90 od jejich 14 let. V předchozích generacích byl přitom kolem 26. roku věku sexuálně nedotčen jen jeden člověk z dvaceti. Mezi hlavní důvody patří dle vědců fakt, že generace mileniálů vyrůstala v prostředí přesyceném sexualitou, strach z intimity i tlak ze strany sociálních sítí.

Ilustrační fotografie

Karierní hierarchie mizí. Generace Y přebírá vedení firem

Ekonomika

Generace Y, lidé narození mezi léty 1980 a 2000, budou tvořit v roce 2020 polovinu produktivních lidí v České republice. Již nyní ale v například v technologických oborech nebo IT díky nim klesá průměrný věk manažerů. Zatímco dříve byla karierní hierarchie závislá na věku, generace Y tato zažitá pravidla mění a její zástupci se již dostávají do vedení firem, případně je sami zakládají.

Aktuálně se děje

11. října 2024 10:20

9. října 2024 10:46

Rozpočty pod palbou: Národní rozpočtová rada cupuje ten na příští rok. Revize loňského hospodaření přinášejí špatné zprávy

Národní rozpočtová rada nevídaně sepsula návrh státního rozpočtu na příští rok. Našla v něm "díry" minimálně za 45 miliard korun. Loňský rozpočet si zase zpětně berou do parády ČSÚ a Eurostat; opět nevídaně přitom loňská vládní čísla letos revidují a opravují – směrem k horšímu.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy