Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kdo nabízí v roce 2020 nejvýhodnější půjčku? TOP5 bank, které vás nestáhnou z kůže

Platební karta mBank
Platební karta mBank
Foto: mBank

Finparáda pravidelně sestavuje žebříček nejlepších spotřebitelských úvěrů, jinak tomu nebylo ani v lednu. První tři místa zůstávají už nějaký ten pátek beze změn. Víte, kdo vám aktuálně půjčí nejvýhodněji?

Do boje a porovnávání spotřebitelských půjček se nehrnou všechny tuzemské banky, svá data pro sestavení úvěrového žebříčku poskytuje devět peněžních ústavů, a to Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Hello bank!, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank a Zonky.

Zlato stále obhajuje mBank. Za kolik vám banka půjčí?

Spotřebitelské půjčky od mBank se drží na špici dlouhodobě, s úrokem od 3,9 % opět vyhrála mPůjčka Plus. Konkrétní výši úrokové sazby lze najít na oficiálních stránkách banky, kromě toho, že velkou roli při jejím stanovování hraje samotná bonita žadatele, vstupuje do hry i výše úvěru, doba splatnosti a pojištění schopnosti splácet.

A na co kromě výhodného úroku mPůjčka Plus láká? Na vedení úvěrového účtu bez poplatku. Na možnost mimořádných splátek a předčasného splacení úvěru zdarma. Na sjednání půjčky online.

Navíc klienti banky mohou půjčku vyřídit i včetně podpisu v mobilním či internetovém bankovnictví, díky tomu si lze snadno a rychle půjčit bez přehnané administrativy.

Jaké další banky se dostaly na bednu?

Ani majitelé stříbrné a bronzové medaile se pro tentokrát nemění. Druhé místa obhájila půjčka od Komerční banky a třetí půjčka od ČSOB. Zatímco první zmiňovaná nabízí sazbu od 3,8 %, druhá poskytuje úvěr s úrokem od 4,9 %.

Jaké jsou výhody Osobního úvěru od Komerční banky? Vyřízení úvěru je dočasně bez poplatku. Zdarma je správa úvěru, čerpání i předčasné splacení. Půjčku je možné vyřídit online, na pobočce i po telefonu. Jaké jsou výhody Půjčky na cokoliv od ČSOB? Zdarma je sjednání i správa úvěru. Bez poplatku se obejde zvýšení, snížení a odklad splátek. Je-li úvěr splacen do 3 měsíců, banka vám vrátí úroky. Čtvrté a páté místo nově obsadily Zonky a Hello Bank!

V žebříčku spotřebitelských úvěrů nechybí ani poskytovatel peer-to-peer produktů, a to Zonky. Společnost získala bramborovou medaili díky nízké úrokové sazbě. Půjčku na cokoliv lze u Zonky získat s úrokem od 2,99 %, zapotřebí je ale k nákladům přičíst ještě 2 % z půjčené částky, následné vedení a předčasné splacení je bez poplatku.

Páté místo patří Hello půjčce na cokoliv od Hello bank!. Banka nabízí spotřebitelské úvěry s úrokem od 5,89 %, zpracování a správu poskytuje zdarma, klient si zaplatí jen za předčasné splacení nebo mimořádnou splátku, a to poplatek ve výši 0 až 1 % z předčasně splacené úvěrové jistiny.

Zatímco P2P půjčku lze vyřídit pouze online, úvěr od Hello bank! je možné sjednat přes internet, osobně na pobočce i telefonicky.

Témata:  PR článek půjčky banky mBank

Aktuálně se děje

24. května 2024 15:53

24. května 2024 10:49

23. května 2024 10:31

Předpověď počasí na noc a pátek 24. května

Přes naše území bude postupovat k severozápadu mělká tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy