Před dovolenou nezapomeňte na cestovní pojištění. Kolik stojí a s čím vším pomůže?

Chystáte se v těchto dnech vycestovat na dovolenou? Máte již vše sbaleno? Nezapomněli jste na nic? Pak se ujistěte, zda máte sjednané cestovní pojištění. Jedná se o malý výdaj, který poskytuje krytí nákladů v případě lékařských výloh, hospitalizace i dalších potíží.

dovolená
reklama

Při cestách do zahraničí se může stát leccos. Od ztráty zavazadel přes nechtěné rozbití zboží v obchodě až po lékařské ošetření spojené s bolestí zubů či zlomeninou končetiny. Přičemž náklady za hospitalizaci, lékařské ošetření či záchranu v horách mohou dosahovat desítek až stovek tisíc korun. Většinu nákladů je turista povinen uhradit, běžné zdravotní pojištění totiž nekryje veškeré výdaje související s ošetřením.

Evropský průkaz zdravotního pojištění kryje pouze nezbytnou zdravotní péči se zohledněním povahy nemoci a očekávané délky pobytu. Z tohoto důvodu zdravotní pojišťovny doporučují před cestou do zahraničí sjednat komerční cestovní pojištění, které slouží k úhradě nákladů souvisejících s lékařským ošetřením, hospitalizací pacienta, záchrannou akcí či s repatriací do České republiky. Nebojte, nemusíte nyní rychle hledat nejbližší pobočku pojišťovny, stačí mít internet a využít cestovní pojištění online.

Ceny a plnění cestovního pojištění

Ceny cestovního pojištění se liší v závislosti na šířce krytí rizik, obsahu plnění, účelu cesty a cílové destinace. Pro běžné cestování po Evropě vychází cestovní pojištění přibližně od 11 Kč na den. Přičemž orientační výše plnění se pohybuje v řádech milionů korun na léčebné výlohy a stovek tisíc na zásah horské služby. Konkrétní rozsah plnění vám vždy poskytne pojišťovna, u které cestovní pojištění uzavíráte. Pro přehledný výběr produktů s vysokým krytím a příznivými podmínkami využijte srovnávací portál.

Doplňkové připojištění

Kromě základního cestovního pojištění, které kryje léčebné výlohy, lze cestovní pojištění rozšířit:

  • o odškodnění spojené se ztrátou či odcizením zavadla,
  • o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám,
  • o poskytnutí asistenční služby pro motoristy,
  • o připojištění při výkonu rizikových sportů,
  • o pojištění storna zájezdu,
  • o pomoc při zrušení letu.

Jak sjednat cestovní pojištění?

Obrovskou výhodou je široká dostupnost pojistky. Pojištění tak lze sjednat nejen na pobočce konkrétní pojišťovny, ale také online prostřednictvím vyplnění krátkého formuláře. V rámci online sjednání stačí vyplnit jméno a příjmení, bydliště, cílovou destinaci a počet dní strávených v zahraničí. Pojistné pak zaplatíte online. Kartičku pojištěnce, kterou si vytisknete nebo uložíte do mobilu, v zápětí obdržíte na email.

A pokud jste na sjednání cestovního pojištění zapomněli, pak není pozdě, pojištění lze uzavřít i v den odjezdu na dovolenou.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky