Zažívací potíže, záněty. Zkažená dovolená vás navíc může stát desetitisíce!

Nejrůznější nachlazení, záněty a problémy se zažíváním komplikují Čechům jejich letní dovolené. Potvrzují to statistky asistenční společnosti Allianz Assistance, které mapují nejčastější zdravotní obtíže loňského léta. Vévodí jim zažívací problémy a různé druhy nachlazení a alergických reakcí. Přestože ve většině případů nejde o vážné ani komplikované choroby, jejich léčba za hranicemi ČR sahá často k desítce tisíc korun.

Ilustrační fotografie

Záněty, viry a zažívání = zkažená dovolená

Statistiky medické asistence ukazují, že se Češi během svých loňských dovolených nejvíce potýkali se zažívacími problémy. Hned vzápětí vyhledávali lékaře s nachlazením a záněty nosohltanu. Dalšími nejčastějšími důvody pro návštěvu zdravotníka byly alergické reakce a virová onemocnění. Právě choroby virového původu patří z hlediska léčby k těm nejnákladnějším. Ceny léků často šplhají k 12.000 korunám.

Nemoc v zahraničí? Zaplať hned!

Za léčbu zažívání sáhnou nepojištění čeští pacienti v zahraničí do kapsy pro 8000 Kč, u nachlazení je to asi o 3000 korun méně. „Tyto ceny budou muset na místě uhradit pacienti, kteří vycestovali do zahraničí bez cestovního pojištění a vyhledají tam lékařskou pomoc,“ říká Jakub Fiala, vedoucí medické asistence Allianz Assistance. Řešením je sjednání cestovního pojištění do zahraničí. Ale i tady platí, že není pojištění jako pojištění.

Léčebné výlohy beru jen bez limitu

„U cestovního pojištění radím vždy dávat pozor na limit léčebných výloh, ten totiž určí, jakou maximální část ošetření za vás uhradí pojišťovna, a co už půjde z vaší kapsy,“ vysvětluje Fiala. Protože každá země má jiné ceny lékařských výkonů, je nutné dobře zvážit, jaké pojištění to bude. Na českém trhu existuje cestovní pojištění, které má neomezený limit na léčebné výlohy a pojišťovna tak hradí vždy náklady do plné výše. Nabízí ho například Allianz pojišťovna v kamenných pobočkách i na webu. Srovnáte-li náklady na léčbu v zahraničí a cenu za cestovní pojištění, vyhrává pojištění na celé čáře.

K pojištění i asistenci

Při sjednání cestovního pojištění získávají klienti další, tzv. asistenční služby. Ty mají za cíl usnadnit jim v zahraničí fungování a pomoct na dálku. Jednou z nejoblíbenějších služeb je doporučení zdravotnického zařízení v dané destinaci. „Spolupracujeme se zařízeními, která jsou prověřená, známe je a víme, že poskytují vysoce kvalitní péči,“ vysvětluje Fiala. Operátor asistenční linky dokáže také ve vybraných zařízeních garantovat ošetření tak, aby klient na místě nemusel nic hradit. Veškeré platby mezi sebou řeší napřímo pojišťovna a zdravotnické zařízení.

Samozřejmostí je dostupnost asistenční linky v rámci non stop pomoci při celém procesu hlášení a řešení pojistné události.

Nejčastější zdravotní komplikace    Průměrné náklady na 
na letních dovolených 2017              na jejich léčbu 

Zažívací potíže                                            8 064 Kč
Nachlazení a záněty nosohltanu                 5 137 Kč
Alergické reakce                                          3 051 Kč
Virová onemocnění                                    11 414 Kč

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky