S GreenLake platíte jen za IT zdroje, které skutečně spotřebujete

PR článek (Toto je reklamní sdělení. MoneyMAG.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah).

Ilustrační fotografie
reklama

Stále méně firem chce své výpočetní kapacity, datová úložiště nebo sítě vlastnit a preferují flexibilní platby za využitou kapacitu. Ideální kombinaci vlastní infrastruktury a cloudu přináší služba HPE GreenLake.

V uplynulých letech měla IT oddělení při volbě datové infrastruktury v zásadě dvě možnosti – udržovat výpočetní kapacitu v on-premise prostředí, tedy přímo u sebe, se všemi souvisejícími pořizovacími i režijními náklady, nebo využít cloudové řešení a ztratit kontrolu nad správou i ochranou dat. Teprve nedávno se objevila ještě třetí možnost – hybridní model, který umožňuje uživateli zachovat IT infrastrukturu pod vlastní střechou, a přitom získat veškeré benefity cloudu.

Pružnost cloudu, bezpečí vlastní infrastruktury

Řešení GreenLake od firmy HPE nabízí to nejlepší z obou dosud používaných řešení. Stejně jako v případě on-premise infrastruktury využíváte danou technologii pouze vy a máte svá data plně pod kontrolou. Z cloudových řešení si GreenLake bere flexibilitu a profesionální nástroje, zároveň platíte jen za to, co skutečně využijete, čímž se vyhnete velkým nárazovým nákladům i investicím do hardwaru. A navrch přináší ještě jeden bonus – proaktivní podporu a služby osobního konzultanta.

IT jako služba

Poskytování IT jako služby patří k nejrychleji rostoucím segmentům HPE a důvody jsou nasnadě. Plánování nákupu IT infrastruktury je stále komplikovanější. V rychle se měnícím světě IT technologií musí firma odhadnout svůj vývoj na několik příštích let a na základě tohoto odhadu navrhnout efektivní řešení i financování. Využije-li firma řešení HPE GreenLake, zůstávají všechny možnosti otevřené. Funkcionality, výkon i aplikace se dají přidávat průběžně, a to včetně technologií, které dnes ještě ani nejsou k dispozici. O výhodách této flexibility se zákazníci přesvědčili například v uplynulém období pandemie, kdy vyvstala potřeba okamžitého navýšení kapacity infrastruktury za účelem zajištění práce z domova. Zachování provozu bylo při využití řešení GreenLake nesrovnatelně jednodušší.

Lepší kvalita i cena IT řešení

Podle Martina Špačka, obchodního manažera HPE, dokáže správně navržená služba zákazníkovi přinášet vyšší kvalitu a zároveň značnou finanční úsporu. Její výše je z celosvětových výsledků odhadována na 30 %. K úspoře významně přispívá zejména účtování na základě reálné spotřeby výkonu, prostoru a služeb. Tyto parametry je možné průběžně upravovat, samotný systém GreenLake přitom neustále analyzuje práci s daty a dokáže předvídat potřebu zvyšování či snižování kapacit.

Společnost S&T vám poskytne kompletní podporu při implementaci HPE GreenLake v českém prostředí, stejně jako informace o aktualitách a rozšířených službách systému.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky