Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a středu 8. května

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Od severozápadu se k nám začne rozšiřovat oblast vyššího tlaku vzduchu. Jih území bude zpočátku ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad jihovýchodní Evropou, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci:
Převážně zataženo. Ojediněle, v jihozápadní polovině území místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší teploty 12 až 8 °C. Slabý, na Moravě místy mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Tlaková tendence: slabý vzestup

Počasí přes den:
Zataženo až oblačno, na jihu místy, jinde jen ojediněle přeháňky nebo déšť. K večeru ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 14 až 18 °C, na jihu Čech kolem 13 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C. Mírný severovýchodní až severní vítr 2 až 6 m/s bude večer slábnout.

Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý vzestup

Témata:  počasí déšť

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy