Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 7. května

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Zvlněné frontální rozhraní postoupí ze střední Evropy dále k jihovýchodu a po zadní straně tlakové níže nad severovýchodní Evropou k nám začne proudit chladnější vzduch, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno, na většině území déšť, i trvalejší nebo přeháňky a v jihovýchodní polovině území zpočátku i bouřky. Nejnižší teploty 13 až 9 °C. Slabý, místy přechodně mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách zpočátku zesílí.


Tlaková tendence: slabý, postupně mírný vzestup


Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, na většině území déšť, i trvalejší nebo přeháňky. Později ubývání srážek. Nejvyšší teploty 12 až 16 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až 18 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.


Tlaková tendence: mírný vzestup

Témata:  počasí déšť

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy