Letní průjmy: Jak se jim vyhnout?

V období letních dovolených spoustu z nás trápí průjmy spojené s cestováním. Příčin může být hned několik – stres, nepravidelná či nevyvážená strava, případně konzumace znečištěné vody nebo zkaženého jídla. Přečtěte si rady, jak se letním průjmům vyhnout a užít si tak dovolenou naplno.

Ilustrační fotografie
reklama

Nenechte si zkazit své dny odpočinku střevními problémy. Jedním ze známých problémů je infekční cestovatelský průjem, který může být vyvolán jak stresem z dovolené a jejího plánování, tak změnou prostředí či nepravidelnou nebo nekvalitní stravou v době přesunu na vysněnou dovolenou. Cestovatelský průjem se nejčastěji projevuje v prvním týdnu dovolené, někdy však přichází až po návratu. Často odezní sám během pěti dnů.

Naštěstí můžeme jeho průběh urychlit, v případě důsledné prevence se mu i vyhnout. Pro zmírnění stresu sáhněte po přírodních doplňcích stravy. Řešení příčin namísto následků je vždy lepší volbou. Vhodnou přírodní pomocí mohou být doplňky stravy obsahující extrakt ze zeleného čaje s účinnou látkou L-teanin, které nejen odbourají stres, ale celkově vás zklidní. V případě střevních potíží a pro jejich prevenci nezapomeňte na probiotika. Probiotika nejenže působí pozitivně na trávicí ústrojí, ale na celou naši imunitu. Nejúčinnější je dlouhodobější užívání probiotik, které vám přinese zaručený výsledek a budete si moci být jistí, že vaše zažívání bude bez problémů fungovat nejen na dovolené.

„Na cestách si dejte pozor také na vodu, kterou konzumujete. I balená voda může být v případě špatného skladování zdravotně závadná. Stejně tak buďte pozorní, pokud jde o čerstvost potravin. Zejména u živočišných výrobků je namístě obezřetnost,“ radí Ing. Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel České asociace pro speciální potraviny.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky