Stát dá 150 milionů korun na inovativní startupy a a nové firmy v ČR

Stát se chystá dát 150 milionů korun na inovativní podnikání startupů a nových firem v České republice. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) společně s agenturou CzechInvest nyní vyhlásilo výzvu z Národního plánu obnovy, přičemž na dotaci by mohlo dosáhnout až 500 subjektů. Dnes o tom informovalo MPO v tiskové zprávě.

Ilustrační fotografie

"Pro konkurenceschopnost České republiky je klíčové, abychom podpořili nové projekty s vysokou přidanou hodnotou a udrželi krok s ostatními zeměmi. Chceme vytvářet podmínky, které podpoří vyšší počet založených startupů a zvýší jejich šanci na úspěch,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN). Dotační program podle něj umožní začínajícím startupům konzultovat jejich podnikatelské nápady, dále vytvořit reálný podnikatelský plán a začít s podnikáním. "Inovativním firmám s krátkou podnikatelskou minulostí pak pomůže rozvíjet jejich podnikatelskou činnost a případně i pomůže s nalezením vhodného investora,“ dodal ministr.

V programu jsou balíčky poradenských, konzultačních a mentoringových služeb odborníků z regionu, včetně ověření obchodních plánů k posunutí dobrého podnikatelského záměru do jeho realizační fáze.

Program bude fungovat prostřednictvím regionálních inovačních center. "Přímé zapojení center z regionu, které mají zmapován inovační potenciál ve svém kraji a setkávají se s dobrými nápady na rozběh podnikatelské činnosti, a které by napomohly spojení těch, co mají dobrou myšlenku a nevědí, jak ji realizovat, s těmi, co vědí, jak na to, by zároveň znamenalo odbyrokratizování počáteční fáze podnikání, které začínající podnikatele mnohdy trápí a někdy i odrazuje,“ uvedl generální ředitel agentury CzechInvest Petr Očko.

První žádosti o podporu začne resort přijímat od začátku srpna.

Témata: finance | firmy | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky