Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Štědrý den rekordně stoupla spotřeba elektřiny

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Češi měli ne Štědrý den největší hodinovou spotřebu elektřiny v celém roce. Nejvíce jí spotřebovali mezi 16:00 a 17:00, když vrcholily přípravy na štědrovečerní večeři. Odběr byl o třetinu vyšší, než je v zimě obvyklé, uvedla dnes společnost ČEZ.

"Může za to příprava sváteční večeře, vánoční úklid a také televize a rádia zásobující české domácnosti slavnostní atmosférou. Během příprav na Štědrý večer je průměrná spotřeba o 35 procent vyšší oproti průměrným hodnotám dosahovaným v této době v ostatních zimních dnech," uvedl mluvčí ČEZ Roman Gazdík.

Stejně roste spotřeba i na Silvestra, kdy bývá při podobném shonu v domácnostech druhá nejvyšší hodinová spotřeba za prosinec. Třetí nejvyšší hodinový odběr za prosinec je v podvečer 23. prosince, protože lidé uklízejí a připravují jídlo na Štědrý den.

Témata:  Vánoce elektřina

Související

Aktuálně se děje

8. října 2025 11:44

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 9. října

Přes naše území bude přecházet od severozápadu studená fronta, která přinese déšť a ochlazení. Během odpoledne a večera však bude srážek i oblačnosti postupně ubývat a počasí se začne zlepšovat, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy