Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Důvěra v ekonomiku se mírně snížila

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Celková důvěra v ekonomiku se v březnu mírně snížila. Souhrnný indikátor důvěry oproti únoru mírně poklesl na 99,7.

Důvěra spotřebitelů je stále vysoká. „Optimismus spotřebitelů trvá i nadále. Aktuální březnové hodnoty jsou v historii konjunkturálního šetření dokonce rekordní. Spotřebitelé se méně obávají zhoršení své vlastní finanční situace a jejich obavy ze zvyšování nezaměstnanosti se pohybují na historicky nejnižších hodnotách,“ dodal Jiří Obst, vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ. 

Důvěra podnikatelů se meziměsíčně mírně snížila, a to hlavně kvůli poklesu důvěry v odvětvích obchodu a služeb. Naopak ve stavebnictví důvěra podnikatelů v ekonomiku stoupá a pomalu se začíná blížit hodnotám z doby před vypuknutím krize.

Témata:  ekonomika

Související

Aktuálně se děje

6. října 2025 10:42

Inflace v Česku klesla na 2,3 procenta. Pokles cen zaskočil trh i ČNB

Inflace v Česku v září nečekaně výrazně zpomalila. Tempo růstu hladiny spotřebitelských cen totiž činilo meziročně jen 2,3 procenta, plyne z předběžných dat ČSÚ. Analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali ve střední hodnotě svých odhadů růst čítající 2,6 procenta. Z celkem devatenácti expertních odhadů žádný neodpovídal hodnotě 2,3 procenta, všechny byly vyšší, nejvyšší zněl na 2,9 procenta. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy