Rusko pomůže Evropě 10 miliardami dolarů

Rusko je podle poradce prezidenta Dimitrije Medveděva ochotno poskytnout prostřednictvím Mezinárodního měnového fondu (MMF) na podporu evropského úsilí o odvrácení dluhové a finanční krize nejméně 10 miliard dolarů. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.

Diskuse: 0

660
reklama

"Jsme připraveni přispět svým dílem prostřednictvím Mezinárodního měnového fondu. Zavázali jsme se to udělat. Deset miliard dolarů je minimální závazek," uvedl podle agentury Reuters poradce ruského prezidenta Medveděva v Bruselu před summitem Evropské unie s Ruskem.
 
Lídři Ruska a EU budou během tohoto jednání pravděpodobně diskutovat o možných ruských příspěvcích pro stabilitu v eurozóně.
 
Evropští lídři se na bruselském summitu Evropské unie minulý týden dohodli na tom, že by země eurozóny a další státy měly podpořit v rámci bilaterálních půjček Mezinárodní měnový fond (MMF) finanční injekcí ve výši 200 miliard eur (cca 5,1 bil. Kč), z toho 150 miliard eur by mělo jít od členských zemí eurozóny. MMF tak má získat další finanční prostředky k posílení svých zdrojů na boj s dluhovou krizí.

Loading...
Témata: EU | Rusko

Diskuze: Rusko pomůže Evropě 10 miliardami dolarů

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky