Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Globus o prvním adventního víkendu vydělal víc, než loni

V průběhu prvního adventního víkendu se v obchodních řetězcích Globus prodalo více zboží, než v minulém roce touto dobou. Převažovalo klasické vánoční zboží, uvedl pro agenturu Mediafax Boris Malý, ředitel marketingu společnosti.

„Největší zájem byl v průběhu víkendu o vánoční věci, jako jsou čokoládové figurky na Mikuláše a kolekce na vánoční stromečky,“ řekl Malý. Větší zisky z prodeje potravin očekává před Vánoci a mezi svátky.

„Před Silvestrem se bude klasicky nakupovat hlavně více alkoholu,“ očekává Malý. O víkendu se dále zvýšil prodej u hraček, elektroniky, parfémů a dárkových kazet.

„K většímu prodeji přes víkend určitě pomohlo i počasí. Kdyby pršelo nebo sněžilo, zisky by možná nebyly takové,“ dodal.

Ostatní velké obchodní řetězce (Ahold, Makro a Ikea) poskytnou informace o víkendových tržbách v pondělí.

Témata:  obchody

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy