Čeští miliardáři bohatnou stále víc. Nový žebříček podle Forbes

Časopis Forbes se svou pravidelností sleduje také české miliardáře. A tradiční žebříček nejbohatších Čechů je znovu aktualizovaný.

Petr Kellner
reklama

První místo v něm s přehledem obhájil miliardář Petr Kellner. Oproti loňském roku si ale polepšil o 35 miliard korun. Jeho majetek má hodnotu 255 miliard. Šedesátka nejbohatších Čechů ovládá majetek za 846 miliard.

Většina z šedesátky nejbohatších Čechů oproti loňsku zbohatla. Pomohl jim k tomu rekordní růst české ekonomiky. Nejbohatší Čech, majitel finanční skupiny PPF, si přilepšil o 35 miliard. Jeho majetek teď Forbes vyčíslil na 255 miliard korun. 

Skokanem roku je pak majitel fotbalové Sparty Daniel Křetinský. Ten obsadil v žebříčku šestou příčku. Jeho majetek se skoro zdvojnásobil. Zatímco vloni měl majetek v hodnotě 13 miliard, letos to je již 22 miliard. Křetínský je jedním z nejmladších miliardářů v žebříčku Forbesu. 

Ministr financí Andrej Babiš, který vlastní zemědělsko-potravinářský holding Agrofert, si oproti loňsku polepšil o šest miliard a drží druhou příčku. Jeho majetek vyčíslil Forbes na 70 miliard. Na třetího nejbohatšího Čecha, majitele investiční společnosti KKCG Karla Komárka, se dotáhl realitní magnát Radovan Vítek. Oba podle Forbesu disponují jměním v hodnotě 49 miliard.

Dcera Karla Komárka Jitka Cechlová Komárková je jedinou ženou v žebříčku 60 nejbohatších Čechů. Společně s manželem Alešem Cechlem ovládá strojírenskou firmu Bonatrans, která získává z celého světa zakázky na dodávku kol pro vlaky. 

Nejstaršími miliardáři v žebříčku jsou Vlastislav Bříza a Ludvík Karl. Oběma je rovných 70 let. Bříza má podle Forbesu majetek v hodnotě necelých 4 miliard a patří mu 47. příčka. Ovládá rodinný holding Koh-i-noor. Majitel fotbalového Liberce a podnikatel ve sklářství Ludvík Karl je v žebříčku nováčkem. S majetkem v hodnotě 2,8 miliard obsadil 55. místo.

Ještě za studia začal své obchodní impérium budovat nejmladší miliardář v žebříčku, třiatřicetiletý Michal Zámec. Patří mu eshop s kosmetickými produkty Parfums.cz a majetek v hodnotě 2,5 miliard a 58. místo v pořadí šedesáti nejbohatších Čechů.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky