Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

E.ON snížil ceny CNG na všech plnicích stanicích

Ilustrační fotografie Fotogalerie +2
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Od začátku května mohou řidiči na všech plnicích stanicích společnosti E.ON čerpat stlačený zemní plyn (CNG) za nižší cenu. Za ekologické palivo zaplatí řidiči na většině stanic 24,90 korun za kilogram CNG. Kromě snižování cen stlačeného zemního plynu plánuje E.ON do konce letošního roku zprovoznit dalších 5 nových plnicích stanic CNG.

Společnost E.ON v tuzemsku aktuálně provozuje 15 veřejných plnicích stanic CNG, na kterých mohou nyní řidiči tankovat stlačený zemní plyn za nižší cenu. „Díky příznivým podmínkám ceny zemního plynu na zahraničním trhu mohl také E.ON snížit prodejní cenu CNG. Ekologické palivo je tak stále více než o třetinu výhodnější v porovnání s motorovou naftou,“ vysvětluje Petr Hrubý, odborník na CNG ze společnosti E.ON Energie, a. s. V Brně, Českých Budějovicích nebo třeba v Břeclavi natankují řidiči ekologické palivo nově za 24,90 Kč za kilogram CNG. Na plničkách na dálnicích D1 a D5 stojí stlačený zemní plyn nově 25,30 Kč/kg, respektive 25,50 Kč/kg.

Řidičům se na plnicích stanicích provozovaných společností E.ON vyplatí při tankování využívat též E.ON CNG kartu. „Držitelé karty ušetří na našich stanicích až 0,60 Kč na kilogramu CNG. Výše slevy je závislá na množství paliva, které natankují v kalendářním měsíci. Sleva se zákazníkům vždy spočítá sama, takže se nemusejí o nic starat,“ upřesňuje Hrubý.

E.ON letos rovněž plánuje rozšíření své sítě plnicích stanic. „Zatím poslední plničku jsme zprovoznili v Chrudimi ve spolupráci s čerpací stanicí Shell. Do konce letošního roku plánujeme provozovat dalších 5 nových plnicích stanic,“ dodává Hrubý. Stlačený zemní plyn natankují řidiči v České republice téměř kdekoli, mapu plnicích stanic naleznete na www.eon.cz/vypocet-spotreby-a-ceny-cng.

Témata:  E.ON CNG CZK

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.